„Widzimy się wkrótce dzieciaku, trenuj dalej na prawdziwy finał” – Tony Ferguson jeszcze nie zrezygnował z walki z Khabibem Nurmagomedovem

middleeasy.com

Tony Ferguson odpowiedział na otrzymaną wiadomość z pochwałą od swojego niedoszłego rywala, mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova. Jednocześnie Ferguson zapowiedział, że wkrótce staną do walki.

„El Cucuy” i „Orzeł” zostali zestawieni do pojedynku zaplanowanego 18 kwietnia na gali UFC 249. Jednak z powodu pandemii Covid-19 mistrz wagi lekkiej zostały zmuszony do pozostania w Rosji i tym samym nie mógł rywalizować. Odwołanie walki oznaczało, że po raz piąty nie doszło do pojedynku pomiędzy Fergusonem i Nurmagomedovem.

Gala została przełożona na  9 maja, Dana White i organizacja zdecydowali się zestawić Tony’ego Fergusona w walce o tymczasowy tytuł mistrza wagi lekkiej z Justinem Gaethje. Niestety dla Fergusona, w ostatni weekend wszystko nie poszło po jego myśli, a „The Highlight” ostatecznie zwyciężył w piątej rundzie przez TKO.

Wkrótce po ciężkiej porażce Tony’ego Fergusona, Khabib Nurmagomedov napisał na Twitterze następującą wiadomość dla swojego niedoszłego rywala.

„Cokolwiek się stało, to przeszłość. Głowa do góry Tony, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z tobą i twoją rodziną. Kiedy twój syn dorośnie, będzie z ciebie dumny.”

„El Cucuy” odpowiedział Nurmagomedovowi również pokazując klasę, ale jednocześnie zapowiadając, że to jeszcze nie koniec ich rywalizacji.

„Szacunek, Khabibie Nurmagomedov. Wciąż wisisz mi 20 pompek. Cieszę się, że twój tato czuje się lepiej. Widzimy się wkrótce dzieciaku, trenuj dalej na prawdziwy finał. -Mistrz -CSO-„

Oczekuje się, że Khabib Nurmagomedov ma teraz stoczyć pojedynek unifikacyjny z nowym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej Justinem Gaethje we wrześniu tego roku.

Jeśli chodzi o Tony’ego Fergusona, nie podano żadnej przybliżonej daty jego powrotu do rywalizacji i następnego występu w Oktagonie. „El Cucuy” w ostatnich dniach toczył słowną potyczkę z Conorem McGregorem, więc kto wie, czy ten trash talk nie będzie zmierzał do ewentualnej walki między nimi.

Póki co jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o tej lub jakiejkolwiek walce z udziałem Tony’ego Fergusona, ponieważ musi on najpierw dojść do siebie po trudnej, przegranej walce. Trener Fergusona stwierdził, że Tony potrzebuje zrobić sobie przerwę od sportu na pewien czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *