Widmo odwołania gal UFC w związku z pandemią koronawirusa

W związku z pandemią koronawirusa, UFC będzie zmuszone do podjęcia odpowiednich działań dotyczących organizacji swoich gal. Wiadomo już, że trzy gale są zagrożone odwołaniem.

W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19, burmistrz Brasilii Ibaneis Rocha ogłosił w środę zakaz organizowania dużych zgromadzeń i wydarzeń powyżej 100 osób. Oznacza to, że zaplanowana na ten weekend gala UFC Fight Night 170: Lee vs Oliveira może zostać odwołana.

W Brasilii potwierdzono dwa przypadki koronawirusa. Zakaz będzie obowiązywał do poniedziałku.

MMAJunkie.com skontaktowało się z przedstawicielami UFC, aby uzyskać odpowiedź na nowo ogłoszony zakaz, ale organizacja nie przedstawiła w tej sprawie oficjalnego stanowiska. Według brazylijskiego Combate, organizacja zastanawia się nad możliwością przeprowadzenia gali bez udziału publiczności.

Oprócz gali w Brazylii, zagrożone są również gale UFC Fight Night 171: Woodley vs. Edwards w Londynie zaplanowana na 21 marca w Londynie, UFC on ESPN 8: Ngannou vs. Rozenstruik zaplanowana na 28 marca w Columbus oraz inne gale w nadchodzącym kalendarzu UFC jak UFC Fight Night 172: Overeem vs. Harris zaplanowana na 11 kwietnia w Portland czy UFC 249 zaplanowana na 18 kwietnia w Brooklynie z bardzo oczekiwaną walką o tytuł wagi lekkiej pomiędzy mistrzem Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem.

Inne Ligi sportowe w całym kraju jak NBA i NHL również zmagają się z tym  problemem. NCAA (Narodowe Stowarzyszenie Sportów Akademickich) zapowiedziało w środę, że turnieje koszykówki męskiej i żeńskiej na uczelniach odbędą się za zamkniętymi drzwiami.

One thought on “Widmo odwołania gal UFC w związku z pandemią koronawirusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *