Weili Zhang rozpoczęła przygotowania do kolejnej walki: „Mistrzyni Rose jest bardzo silna”

Yifan Ding/Getty Images

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Weili Zhang już zabiera się do pracy nad swoim powrotem do akcji w kolejnej walce. Zhang sugeruje rewanż z mistrzynią Rose Namajunas.

Weili Zhang (21-2) poniosła porażkę w walce z Rose Namajunas na UFC 261 w kwietniu. Niedawno umieściła na Instagramie wpis w którym zasugerowała potencjalny rewanż, ponieważ rozpoczęła treningi do swojej następnej walki.

„Po okresie odpoczynku. Rozpoczęłam treningi do mojej następnej walki. Mistrzyni Rose jest bardzo silna. Ona jest prawdziwym asem. Muszę pracować ciężej i wierzyć, że nasza druga walka będzie bardzo dobrym pojedynkiem. Walka z najlepszymi to coś, co zawsze lubiłam robić. To jest to, co przyjaciele też chcą zobaczyć”.

Zhang zdobyła mistrzowski pas w wadze słomkowej w sierpniu 2019 roku przez TKO po zaledwie 42 sekundach w starciu z Jessicą Andrade. Zwycięstwo zapisało się w historii, ponieważ Zhang została pierwszą mistrzynią UFC z Chin.

Aby podążać za niesamowitym triumfem, „Magnum” przeszła od zdobycia tytułu u siebie w domu do obrony pasa na amerykańskiej ziemi. Na jej drodze do pierwszej obrony stanęła nie kto inny jak najlepsza w historii dywizji, była mistrzyni Joanna Jędrzejczyk.

Zhang i najlepsza polska zawodniczka zmierzyły się w najlepszej walce 2020 roku. Przez niejednogłośną decyzję zwyciężyła Zhang.

„Wszystko będzie kontynuowane”, Zhang podpisała kolejne wideo z treningu. „Rozpoczęcie przygotowań do walki. Mam nadzieję, że każdego dnia zrobię mały postęp”.

Od UFC 261, Carla Esparza kontynuuje swoją zwycięską drogę i prawdopodobnie właśnie pokazała najlepszą wersję siebie. Pokonując Yan Xiaonan na UFC Vegas 27, inauguracyjna mistrzyni UFC Esparza przedłużyła swoją passę zwycięstw do pięciu. Tym samym w oczach wielu osób stała się następną w kolejce do walki o tytuł.

Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Zhang czy Esparza będzie następna dla Namajunas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *