Weekend w Fightklubie: walka Bauer vs Paziwapazi oraz gala Kickboxing Talents w Halifaxie

W najbliższą sobotę w Fightklubie gratka zarówno dla fanów pięściarstwa, jak i kopanych sportów walki. O 19.00 na antenie stacji na żywo gala z Ludwigshafen z walką wieczoru Leon Bauer vs Abdallah Paziwapazi, z kolei o 23.45 transmisja z Halifaxu z kolejnej odsłony znakomicie odbieranego w świecie sportów walki widowiska Kickboxing Talents.

Ma dopiero 19 lat, ale w Niemczech uważany jest za brylant, który w przyszłości zdominuje wagę superśrednią. Leon Bauer, bo o nim mowa, w swojej kolejnej walce zmierzy się z Abdallahem Paziwapazim. Na żywo 8 lipca o 19.00 w Fightklubie. Bauer zawodową karierę rozpoczął nieco ponad dwa lata temu. Debiutował w Karlsruhe walką z Kristofem Mate, którą rozstrzygnął na swoją korzyść przez nokaut. Także dziesięć kolejnych konfrontacji padło jego łupem, a obecny bilans pochodzącego z Hatzenbühl pięściarza to 11-0-0 (8 KO). Niemiec niemal wszystkie walki stoczył w ojczyźnie, poza jej granicami wystąpił tylko raz – w kwietniu ubiegłego roku walczył w Las Vegas z Ilshatem Khusnulgatinem na gali, podczas której walką wieczoru było starcie Manny Pacquiao vs Timothy Bradley Jr.

Największym sukcesem Bauera jest póki co pas IBF Youth w wadze superśredniej, który wywalczył w grudniu ubiegłego roku efektownie wygrywając z Gheorghe Sabau. Trzy miesiące później obronił go w potyczce z Soso Abuladze. Pochodzący z Tanzanii Abdallah Paziwapazi w przeszłości także rywalizował o młodzieżowy pas, ale federacji WBC i w wadze półciężkiej. W Monachium uległ wówczas Toniemu Kraftowi. Teraz wraca do Niemiec, by znów stanąć w szranki z faworytem miejscowej publiczności. Eksperci nie widzą w nim faworyta, choć on sam z pewnością postara się o sprawienie niespodzianki. Paziwapazi w swoich trzech poprzednich walkach odsyłał przed czasem Adama Johna, Nsajigwę Mwaipopo oraz Kivu Abdiego. W sumie jego dotychczasowy bilans to 17-5-0. Tanzańczyk nie jest mistrzem defensywy, jeśli jednak trafia, najczęściej kończy walkę nokautem. Z 17 zwycięstw tylko jedno rozstrzygnęło się na pełnym dystansie.

Prestiżowa federacja Kickboxing Talents swoje gale organizowała w wielu miejscach w Europie i Azji, zaplanowane ma kolejne show w Afryce, w najbliższy weekend po raz pierwszy zagości jednak w Ameryce Północnej. Na żywo w sobotę o 23.45 w Fightklubie. Debiut Kickboxing Talents na amerykańskiej ziemi będzie miał miejsce w Kanadzie, konkretnie w Halifaxie, największym mieście i stolicy prowincji Nowa Szkocja. Na całej gali zaplanowano sześć walk, każda z nich odbędzie się w formule trzech rund po trzy minuty.

W Kanadzie odbędą się m.in. dwie walki w wadze ciężkiej. W pierwszej z nich w ringu zmierzy się dwóch kanadyjskich fighterów, Ryan Aitkens i Steve Roy. W drugim starciu ciężkich w Halifaxie rękawice skrzyżują Jp Shortall oraz Steve Whitall. W innych ciekawie zapowiadających się konfrontacjach powalczą m.in. pochodzący z Senegalu Matar Lo z reprezentującym Kanadę Mike’em Chmielewskim (w wadze do 67 kg) oraz Bounpaserth Phanomsack z Laosu z Nigeryjczykiem Bineaebim Otoru (w wadze do 60 kg).

Sobotnie plany transmisyjne Fightklubu:
Gala w Ludwigshafen z walką Leon Bauer vs Abdallah Paziwapazi na żywo godz. 19.00
Kickboxing Talents w Halifaxie na żywo godz. 23.45

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *