Według Chaela Sonnena, decyzja UFC o pozbawieniu Conora McGregora jednego z pasów byłaby błędem

Cindy Ord/Getty Images
Cindy Ord/Getty Images

Chael Sonnen będący od niedawna zawodnikiem Bellatora poruszył w swoim programie „You’re Welcome” kwestię wakowania przez Conora McGregora jednego z pasów.

Oczywiście wszystko zależy od tego, czy McGregor wygra tytuł mistrza wagi lekkiej w walce z Eddie Alvarezem, a szanse na to ma i to spore. Chael Sonnen mający głowę do interesów stwierdził, że w przypadku wygranej, pozbawianie Conora jednego z pasów byłoby ogromnym błędem ze strony UFC.

„Nie mogę uwierzyć, że ludzie pracujący w tej branży nie rozumieją tego. To historyczna szansa jeśli Conor pokona Alvareza. Szansą jest to, że będzie on pierwszym gościem w historii, który byłby w posiadaniu równocześnie dwóch tytułów mistrzowskich UFC. To nie wydarzyło się nigdy wcześniej.

Jeśli więc jesteś takim UFC i przez moc długopisu odsuniesz jeden z tych pasów, stracisz jednocześnie tę całą medialną otoczkę, szum i popularność przy tym historycznym wieczorze. Jeśli jednak zaczekasz z pozbawieniem go tytułu albo podejmiesz decyzję o pozostaniu w tej kategorii wagowej po walce, wtedy zachowasz to wszystko.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *