Według Brendana Schauba do MMA Athletes Association dołączyło 200 zawodników UFC

mma-athletes-association

Były zawodnik wagi ciężkiej UFC Brendan Schaub podzielił się z Joe Roganem informacją o tym, że do Mixed Martial Arts Athletes Association dołączyło aż 200 zawodników UFC.

Jeżeli Schaub się nie myli, to jest to niemal połowa wszystkich zawodników walczących w UFC, co pokazuje ilu zawodnikom nie podobają się zasady panujące w największej organizacji MMA na świecie.

Schaub powiedział również, że zawodnik wagi średniej UFC Tim Kennedy namawiał go do przyłączenia się do stowarzyszenia jednak Brendan był niezdecydowany z powodu obecności w MMAAA byłego szefa Bellatora Bjorna Rebneya. Ostatecznie Kennedy’emu udało się namówić Schauba do dołączenia do grupy.

Oficjalnie Mixed Martial Arts Athletes Association ruszyło w zeszłym tygodniu w środę podczas konferencji prasowej na której byli obecni przewodniczący Bjorn Rebney oraz zawodnicy tacy jak Georges St-Pierre, Cain Velasquez, TJ Dillashaw i Donald Cerrone, którzy zabrali głos w kwestii warunków kontraktowania zawodników przez UFC.

Celem MMAAA jest zwiększenie wynagrodzenia otrzymywanego przez zawodników MMA, które w przypadku UFC jest na poziomie 8% przychodów. Więcej o tym można przeczytać tutaj.

One thought on “Według Brendana Schauba do MMA Athletes Association dołączyło 200 zawodników UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *