Wanderlei Silva będzie się bił na gołe pięści w Bare Knuckle FC

Wanderlei Silva Instagram

Jeśli ktoś z Was zastanawia się, co słychać u legendy MMA Wanderleia Silvy, to… The Axe Murderer nie zamierza jeszcze kończyć zawodowej kariery, bo oto właśnie podpisał kontrakt z organizacją Bare Knuckle FC.

Serwis FanSided poinformował, że 43-letni weteran MMA podpisał umowę z organizacją Bare Knuckle FC, a to oznacza, że będzie rywalizował w pojedynkach na gołe pięści.

Przeciwnik i data debiutu Silvy w BKFC nie zostały jeszcze ujawnione, ale oczekuje się, że organizacja poda te informacje podczas kolejnej gali BKFC 8: Silva vs Gonzaga, która odbędzie się 19 października w Tampa na Florydzie.

Wanderlei Silva (35-14-1 MMA) swoją ostatnią walkę stoczył we wrześniu 2018 roku na gali Bellator 206 na której poniósł porażkę przez TKO w drugiej rundzie w pojedynku z Quintonem Rampage Jacksonem. Wcześniej przegrał też z Chaelem Sonnenem przez jednogłośną decyzję na gali Bellator 180 NYC. Ostatnią walką, którą wygrał były mistrz PRIDE był pojedynek z marca 2013 roku, kiedy to Silva pokonał Briana Stanna przez nokaut w drugiej rundzie. Bilans walk Brazylijczyka w ciągu ostatnich dziesięciu walk, to 4-6.

Kontrakt z organizacją Bare Knuckle FC, to zaskakujący zwrot akcji w życiu Wanderleia Silvy, ponieważ w lutym tego roku The Axe Murderer ujawnił iż może cierpieć na CTE (encefalopatię bokserską). Silva powiedział dziennikarzom, że chce, aby po śmierci, jego mózg został przekazany na badania.

One thought on “Wanderlei Silva będzie się bił na gołe pięści w Bare Knuckle FC

  1. „Byłem w wykładzie na temat urazu mózgu i 10 objawów jemu towarzyszących o których wspomniał facet, a ja miałem ich osiem. Objawami byłyby na przykład wahania nastroju, bardzo szybkie wpadanie w złość, zapominanie o niektórych rzeczach, trudności ze snem.”
    https://www.fight24.pl/wanderlei-silva-przyznal-ze-doswiadcza-objawow-uszkodzenia-mozgu-brazylijczyk-bedzie-chcial-wspomoc-badania-ofiarowujac-swoj-mozg-nauce/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.