Wanderlei chce walki z Liddellem przed przejściem do 185

Brazylijski fighter Wanderlei Silva spotka się nie długo z Daną Whitem w sprawie kolejnego przeciwnika.

Były mistrz Pride prawdopodobnie zrzuci wagę i zmieni kategorię. Waży około 97kg(215 funtów)i nie lubi zrzucać więcej niż 10 funtów(około 5kg), ale jeśli szef (Dana) powie by to zrobił, to uczyni to.

“To moja normalna waga” powiedział o wadze LHW.” “Nigdy nie zrzucam zbyt dużo do walki. Chyba zawalczę jeszcze raz w LHW i zmienię kategorię.”

Dla Silvy dobry był rewanż z Chuckiem Liddellem, który wraz z Wandem dał bardzo dobrą 3-rundową walkę. Wand przegrał przez decyzję, ale walka była walką roku.

“Chciałbym zawalczyć z Chuckiem” powiedział Silva. “Chcę z nim  walczyć. Daliśmy dobrą walkę. Jego styl jest dobry dla mnie. Mój styl jest dobry dla niego. Więc to będzie dobra walka. To będzie dobre show. Może to dobre dla Dany.”

Po brutalnym KO w walce z Quintonem, Dana dał do zrozumienia na konferencji po gali, że możliwa jest walka Silva vs Liddell 2.

Silva mówi również, że jest zaciekawiony walką z zwyciężcą walki pomiędzy Hendersonem a Franklinem.

Co kolwiek by nie zrobił Wanderlei, przyciągnie to fanów. Wie również, że jego styl naraża go na KO, musi zmienić coś w swej HIPER-AGRESYWNEJ taktyce.

“Tak potrzebuję zmiany ale to nie bezpieczne” powiedział. “Czasami opuszczasz gardę, gdy wyprowadzasz ciosy. Jestem stary, więc muszę trenować więcej by zmienić swój styl. Ale zmienię to co trzeba.”

Ta walka dla Liddella była by również ciekawa.

“Nie wiem czy zawalczę z Chuckiem, ale chciałbym tego … przestudjuję to co mam zmienić, co muszę zmienić w treningu,” wyjaśnia Silva. “Moja kondycja stoi na takim poziomie, na którym jeszce nie byłem. Mam bardzo dobrą kondycję. Teraz muszę zmienić trochę technikę, by wygrać.”

Jeśli zawalczymy znowu zamierzam rozbić gardę Liddella. na UFC 79, Silva miał kilka okazji, nawet Liddell trafił na deski w 2 rundzie.

“Myślę, że muszę trenować więcej stójki, ponieważ on ma lepszy zasięg,”

“Muszę potrenować więcej boksu niż Muay Thai.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *