Walka wieczoru gali UFC w Liverpoolu odbędzie się, ale pod pewnymi warunkami ustalonymi przez Stephena Thompsona

Esther Lin, MMA Fighting

Wszystko wskazuje na to, że pojedynek Darrena Tilla ze Stephenem Thompsonem zostanie jednak na karcie walk gali w Liverpoolu.

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne ważenie przed galą UFC Fight Night 130 w Liverpoolu, gdzie w głównej walce wieczoru zobaczymy starcie Stephena Thompsona (14-2-1) z Darrenem Tillem (16-0-1). Anglik początkowo nie pojawił się na ważeniu z powodów rodzinnych, dlatego dostał dodatkową godzinę na wypełnienie limitu wagowego. Darren Till pojawił się ostatecznie na wadze wnosząc 174,5 funta, przekraczając tym samym dopuszczalną granicę o 3,5 funta(!).

W takiej sytuacji wszyscy zadawali sobie bardzo ważne pytanie, odnośnie tego czy ten pojedynek w ogóle dojdzie do skutku. Ostatecznie jednak wszystko wskazuje, że pojedynek się odbędzie, ponieważ obóz Stephena Thompsona wyraził zgodę na ten pojedynek, ale podał warunki, które muszą być spełnione przez przeciwnika.

– Till musi przekazać 30% swojego wynagrodzenia oraz bonusy na rzecz Stephena Thompsona.
– W dniu pojedynku czyli jutro, Anglik nie może przekroczyć 188 funtów
– Ważenie odbędzie się jutro o godzinie 13 czasu obowiązującego w Wielkiej Brytanii (godz. 14 w Polsce), a obóz Stephena Thompsona będzie obecny podczas ważenia.

Poniżej krótka wypowiedź Darrena Tilla po dzisiejszym ważeniu.

Chciałbym was przeprosić z racji tego, że nie zrobiłem wagi. Takie g..wno czasami się zdarza… ale wiem, że jestem w stanie skończyć Stephena Thompsona.

To już drugi przypadek, kiedy Darren Till nie osiągnął wymaganego limitu wagowego w organizacji UFC. Pierwszym razem przekroczył limit przed walką z Jessinem Ayarim, wnosząc na wagę 176 funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *