Walka Veronica Macedo vs Andrea Lee zestawiona na gali UFC Fight Night 129

Jedna z najlepszych zawodniczek wagi muszej Andrea „KGB” Lee zadebiutuje w UFC w maju na gali UFC Fight Night 129, a w Oktagonie przywita ją Veronica Macedo.

Debiut Andrei Lee (8-2) w UFC, to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów w UFC jeżeli chodzi o kobiece MMA. Była mistrzyni wagi muszej organizacji Legacy FC i Legacy Fighting Alliance podpisała kontrakt z UFC we wrześniu ubiegłego roku i miała zadebiutować w Oktagonie na gali UFC 216 w walce z Kalindrą Faria. Niestety do tego pojedynku nie doszło, ponieważ na kilka godzin od ogłoszenia jej walki, została usunięta z karty walk ze względu na klauzulę antydopingową UFC, która wymaga od zawodników zgłoszonych za naruszenia polityki antydopingowej przejście półrocznego okresu testów. Lee nie przeszła testów antydopingowych w marcu 2016 roku przy okazji jej walki z Sarą A’Alelio z którą przegrała na gali Invicta FC 16. Testy wykryły w jej organizmie substancje wchodzące w skład diuretyków. Andrea Lee od ostatniej porażki z D’Alelio stoczyła cztery wygrane pojedynki kończąc przed czasem trzy rywalki. Ostatni pojedynek Amerykanka stoczyła we wrześniu ubiegłego roku wygrywając walkę w obronie tytułu wagi muszej z Jamie Thorton przez kimurę na gali LFA 23.

Rywalką Lee będzie dobrze znana polskim fanom MMA Wenezuelka Veronica Macedo (5-1-1) reprezentująca klub Ankos MMA Poznań. Macedo ma za sobą jedną walkę w UFC, ale nie był to udany debiut, ponieważ przegrała z Ashlee Evans-Smith przez TKO (łokcie) w trzeciej rundzie na gali UFC Fight Night 93 we wrześniu 2016 roku. Kolejną walkę Veronica miała stoczyć w marcu ubiegłego roku na gali UFC Fight Night 107, a jej rywalką miała być Lina Lansberg, ale Macedo doznała kontuzji i musiała się wycofać.

Gala UFC Fight Night 129 odbędzie się 19 maja w stolicy Chile, Santiago. Będzie to pierwsza gala UFC zorganizowana w Ameryce Południowej poza Brazylią.

Poniżej zapowiedziane walki tej gali:

115 lbs.: Poliana Botelho vs. Syuri Kondo
115 lbs.: Alexa Grasso vs. Tatiana Suarez
170 lbs.: Vicente Luque vs. Chad Laprise
125 lbs.: Veronica Macedo vs. Andrea Lee
135 lbs.: Diego Rivas vs. Guido Cannetti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *