Walka Valentina Shevchenko vs. Amanda Nunes planowana na lipiec

Jeff Bottari & Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Trwają  prace nad zestawieniem pojedynku kobiet o tytuł wagi koguciej UFC między mistrzynią Amandą Nunes i pretendentką Valentiną Shevchenko.

Serwis BJPenn.com rozmawiał z menadżerami Valentiny Shevchenko, którzy powiedzieli, że trwają prace nad zestawieniem tej walki w lipcu, ale nie ma jeszcze określonej dokładnej daty i miejsca. Chris Taylor z BJPenn.com poinformował w miniony weekend, że otrzymał informacje z bliskiego źródła mówiące o tym, że walka ta miałaby się odbyć na gali UFC 213 zaplanowanej na 8 lipca. Team Shevchenko Tiger Muay Thai odciął się od tej informacji twierdząc, że źródło nie pochodzi ona od nich i nie jest wiarygodne.

Jeśli dojdzie do tej walki będzie to drugi pojedynek między tymi dwoma zawodniczkami. Pierwszy raz Amanda i Valentina zmierzyły się w marcu 2016 roku na gali UFC 196. „The Lioness” wygrała dwie pierwsze rundy oddając „The Bullet” trzecią rundę, ale to było za mało, by Shevchenko mogła wygrać walkę i ostatecznie przez jednogłośną  decyzję zwyciężyła Nunes.

Dla Amandy Nunes (14-4) byłaby to druga obrona  mistrzowskiego pasa od czasu jego zdobycia na gali UFC 200 po pokonaniu Mieshy Tate i pierwszej obrony w walce z Rondą Rousey na gali UFC 207.  Nunes jest aktualnie na fali pięciu zwycięstw.

Valentina Shevchenko (14-2) w czterech pojedynkach w UFC wygrała trzy walki przegrywając tylko z Amandą Nunes. W debiucie pokonała Sarę Kaufman, a w dwóch ostatnich walkach wygrała z była mistrzynią Holly  Holm oraz Julianną Pena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *