Walka Sonnen vs Galvao na Metamoris 4 zagrożona?

Okazuje się, że walka grapplingowa między Cheaelem Sonnenem a Andre Galvao na Metamoris 4 może zostać zagrożona przez decyzję NSAC.

News, który dzisiaj się pojawił mówi o tym, że Nevada State Athletic Commission próbuje zablokować Sonnenowi możliwość występu na turnieju Matamoris 4. Ten prestiżowy turniej odbędzie się już wkrótce bo 9 sierpnia więc czasu jest niewiele. NSAC chce nałożyć na Sonnena grzywnę w wysokości 250 000 dolarów jeżeli bohater tego zamieszania zdecyduje się uczestniczyć w turnieju.

Dziennikarz Bleacher Report Jeremy Botter napisał na swoim Twitterze:

„Wiele źródeł potwierdza informację o tym, że NSAC zagroziła Sonnenowi grzywną w wysokości 250 000 dolarów jeżeli weźmie udział w Metamoris. Obóz Sonnena próbuje go bronić tym, że zmagania grapplingowe nie są typową walką i zawieszenie nie powinno go obejmować. Sonnen zatrudnił do tej sprawy prawnika Rossa Goodmana by reprezentował go w tej sprawie.”

Być może jednak fani tego pojedynku doczekają się go ponieważ blokowanie rozgrywania turnieju Jiu Jitsu jakim jest Metamoris jest poza jurysdykcją NSAC. Grapplerzy nie posiadają licencji takiej jak zawodnicy MMA oraz nie są badani na obecność niedozwolonych substancji.

Oto wpis dziennikarza MMAFighting, który rozmawiał z organizatorem Metamoris 4, Ralekiem Gracie:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.