Walka Paulo Costa vs. Marvin Vettori odbędzie się zgodnie z planem na UFC Fight Night 196, ale w innej kategorii

Czy walka wieczoru gali UFC Fight Night 196 pomiędzy Paulo Costą i Marvinem Vettorim jest nadal aktualna? Wygląda na to, że tak.

Paulo Costa i Marvin Vettori spotkają się w decydującym starciu w umownym limicie, aby wyłonić kolejnego pretendenta do tytułu i walki z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą. Zwycięstwo któregoś z nich da mu szansę rewanżu z mistrzem, ponieważ ani Costa, ani Vettori nie odnieśli sukcesu w swoich walkach z Adesanyą na UFC 253 i UFC 263.

W środę po południu podczas dnia medialnego, Costa zdradził, że przekroczył limit 185 funtów i waży 211 funtów (95,7 kg). Walka wieczoru stanęła więc pod znakiem zapytania.

W środę wieczorem Brett Okamoto z ESPN ogłosił, że UFC planuje utrzymać walkę i zestawić ją w umownym limicie 195 funtów.

To nie pierwszy raz, kiedy UFC zrobi walkę wieczoru w kategorii catchweight. Pierwszą walką, która odbyła się w catchweight była walka Rich Franklin vs. Wanderlei Silva 1 w czerwcu 2009 roku. Walka odbyła się w wadze 195 funtów zamiast tradycyjnych 185 funtów.

Costa i Vettori to dwaj czołowi pretendenci do tytułu w dywizji średniej. Costa pokonywał takich zawodników jak Yoel Romero, Uriah Hall czy były mistrz wagi półśredniej Johny Hendricks. Jego bilans to 13-1, z czego 11 z 13 zwycięstw odniósł przez KO/TKO.

Vettori ma w swoim rekordzie 17-5-1 i ma na koncie m.in. nokauty w walkach z Karlem Robersonem, Jackiem Hermanssonem i Kevinem Hollandem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *