Walka o tytuł wagi lekkiej między Conorem McGregorem a Tonym Fergusonem jeszcze w tym roku?

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Czy fani MMA doczekają się wreszcie pojedynku w obronie tytułu wagi lekkiej UFC i to jeszcze w tym roku?

Mistrz wagi lekkiej Conor McGregor wystawia na próbę cierpliwość swoich fanów oraz fanów całego MMA nie stając do obrony tytułu, który zdobył w listopadzie ubiegłego roku, więc wkrótce minie rok. Po debiucie w boksie, McGregor stwierdził, że teraz będzie chciał obronić pas, ale przedstawił też kilka innych opcji i na dobrą sprawę nie wiadomo jeszcze na co zdecyduje się on sam oraz UFC.

Kolejna dobra wiadomość na temat walki w obronie pasa pojawiła się po ostatniej gali UFC 216 i pojedynku o tymczasowy tytuł między Tonym Fergusonem i Kevinem Lee. Pojedynek ten wygrał Ferguson i został tymczasowym mistrzem, ale to, co jest równie interesujące, to słowa szefa UFC Dana White’a, który stwierdził, że walka między Fergusonem i McGregorem musi się odbyć, ale… jeszcze nie wiadomo kiedy.

Być może nastąpi to całkiem szybko i to jeszcze przed końcem roku. Dana White zdradził, że ​​rozmawiał z Conorem McGregorem i z rozmowy wynika, że Irlandczyk chce walczyć jeszcze w tym roku.

„Nie rozmawialiśmy o tym jakoś specjalnie, ale trochę na ten temat pogadaliśmy. On chce walczyć jeszcze w tym roku. Poleciał na Ibizę trochę poimprezować i wrócił do domu na chwilę. Musicie dać mu trochę luzu, a potem zaczniemy nad tym pracować.”

Najbardziej prawdopodobnym terminem do walki o tytuł wydaje się gala UFC 219, która odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.