Walka o pas wagi lekkiej Charles Oliveira vs. Dustin Poirier planowana na UFC 269

Mistrzostwo wagi lekkiej UFC ma być stawką planowanej walki między mistrzem Charlesem Oliveira a Dustinem Poirierem na grudniowej gali UFC 269.

Od tygodni wiadomo było, że Charles Oliveira i Dustin Poirier są na kursie kolizyjnym w walce o tytuł mistrza wagi lekkiej UFC, ale teraz ta walka jest coraz bliżej urzeczywistnienia.

MMA Fighting poinformowało w środę, że oczekiwana walka pomiędzy „Do Bronx” i „Diamentem” jest w planach na UFC 269, która odbędzie się 11 grudnia. Oficjalnie kontrakt nie został jeszcze podpisany, a walka nie została ogłoszona przez organizację, ale wszystko wskazuje na to, że jest to już tylko kwestia czasu.

Charles Oliveira (31-8, 1 NC MMA, 19-8, 1 NC UFC) jest jednym z najbardziej wyjątkowych mistrzów w historii UFC. W swoim 28 występie w Oktagonie, Brazylijczyk zdobył wakujący pas po tym, jak prawie sam został pokonany w pierwszej rundzie, ale ostatecznie znokautował Michaela Chandlera w kilka sekund w drugiej rundzie na UFC 262 w Houston. Wygrał dziewięć walk z rzędu od 2018 roku i skończył przed czasem wszystkich poza Tonym Fergusonem.

Dustin Poirier (28-6 MMA, 20-5 UFC) miał rewelacyjny 2021 rok dzięki dwóm hitowym walkom w których odniósł zwycięstwa nad Conorem McGregorem. Znokautował McGregora na UFC 257 w styczniu, a następnie pokonał go przez TKO na UFC 264 po tym, jak McGregor nie był w stanie kontynuować walki po złamaniu nogi. Podczas gdy Dustin wywalczył tymczasowy tytuł mistrza wagi lekkiej w walce z Maxem Hollowayem w 2019 roku, nie zdobył jeszcze niekwestionowanego pasa. Miał swoją pierwszą szansę, gdy walczył z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 242, ale przegrał przez poddanie. Jeśli uda mu się zdobyć tytuł w kolejnej walce, będzie miał udane ukoronowanie swojej kariery wypełnionej imponującymi zwycięstwami zarówno w 155 funtach, jak i 145 funtach.

Na UFC 269 zaplanowanej na 11 grudnia odbędzie się również przełożona walka o tytuł mistrzowski w wadze koguciej kobiet pomiędzy mistrzynią Amandą Nunes a Julianną Peną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *