Walka między Stipe Miocicem i Cainem Velasquezem planowana na UFC 216

fot. ufc.com

Wygląda na to, że UFC pracuje nad pojedynkiem o tytuł wagi ciężkiej w którym mieliby się zmierzyć obecny mistrz Stipe Miocic i były mistrz Cain Velasquez, a wszystko to na gali UFC 216.

O pracach nad tym pojedynkiem po raz drugi poinformował dziennikarz serwisu BJPenn.com  Chris Taylor. Pierwszy raz Taylor pisał o tym, że UFC dyskutuje na temat zestawienia tej walki zaledwie dwa tygodnie po zwycięstwie Stipe Miocica z Juniorem dos Santosem.

Dzisiaj, niecałe dwa miesiące później Chris Taylor napisał na swoim Twitterze kolejne informacje potwierdzające to, że UFC planuje zestawić walkę Miocic vs Velasquez.

— Powiedziano mi, że UFC dąży do zorganizowania walki o tytuł wagi ciężkiej między Stipe Miocicem i Cainem Velasquezem na gali UFC 216 w październiku.

Mistrz Stipe Miocic (17-2 MMA) po raz drugi obronił tytuł w maju na gali UFC 211 kiedy pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Juniora dos Santosa. Była to dla Stipe piąta wygrana walka z rzędu po zwycięstwach z Markiem Huntem, Andreiem Arlovskim, Fabricio Werdumem i Alistairem Overeemem.

Cain Velasquez (14-2 MMA) nie walczył od lipca 2016 roku od gali UFC 200 na której pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Travisa Browne’a. Przedtem Velasquez doznał porażki z Fabricio Werdumem na gali UFC 188, która zakończyła serię czterech zwycięstw z rzędu i odebrała mu tytuł mistrza wagi ciężkiej. Aktualnie Cain dochodzi do siebie po operacji kręgosłupa jaką miał w styczniu.

Gala UFC 216 odbędzie się 7 października w T-Mobile Arena w Las Vegas. Jedyną potwierdzoną dotychczas walką jest pojedynek w wadze lekkiej między Beneilem Dariushem i Evanem Dunhamem.

4 thoughts on “Walka między Stipe Miocicem i Cainem Velasquezem planowana na UFC 216

  1. Niby Cain miał długą przerwe, ale jak okazałoby sie, ze ma dobrą forme i by wygrał z jakims sredniakiem i znowu mielibysmy czekac rok az zawalczy to moze faktycznie warto aby odrazu walczyl o pas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *