Walka Mayweather vs McGregor nie pobiła rekordu sprzedaży biletów

Wiadomo już, że jeśli chodzi o sprzedaż biletów na galę z walką Mayweather vs McGregor, to gala ta nie pobiła rekordu jak początkowo zakładali organizatorzy i promotorzy.

W tygodniach poprzedzających walkę  Floyda Mayweathera z Conorem McGregorem zwrócono uwagę na to, że setki biletów wciąż nie zostało sprzedanych.

Choć promotorzy imprezy, w tym Leonard Ellerbe z Mayweather Promotions oraz prezydent UFC Dana White, bagatelizowali kwestię niesprzedanych biletów, okazuje się teraz, że wysoka cena z najtańszy bilet w wysokości 500 dolarów mogła być jednym z powodów słabszej od zakładanej sprzedaży.

W środę Nevada State Athletic Commission potwierdziła ostateczne dane o sprzedaży biletów z zyskiem znacznie mniejszym niż za walkę z 2015 r. między Mayweatherem a Manny Pacquiao.

Całkowite wpływy ze sprzedaży biletów z tego wydarzenia wyniosła 55.414.865,79 dolarów z 1394 sprzedanych biletów. 137 biletów zostało rozdanych.

Pojemność T-Mobile Arena wynosi około 20 000 miejsc na imprezy bokserskie lub MMA, co oznacza, że ​​na gali było więcej niż 6 000 pustych miejsc.

Te liczby sprawiają, że gala z pojedynkiem Mayweather vs. McGregor jest drugą największą galą, ale nie wystarczająco dużą, aby zbliżyć się do rekordu wszechczasów z walki Mayweather vs. Pacquiao. Tamta walka z 2015 roku zarobiła w sumie 72 milionów dolarów z 16,219 sprzedanymi miejscami w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas.

Zarówno Floyd Mayweather jak i Leonard Ellerbe oraz Dana White mówili po gali, że ta walka zarobi 80 milionów dolarów , a nawet przekroczy ten pułap ze sprzedaży biletów.

Okazuje się, że walka pomiędzy Mayweatherem a McGregorem zarobiła około 17 milionów dolarów mniej niż rekordowa walka z 2015 roku.

Choć wyniki sprzedaży mogą być nieco rozczarowujące w porównaniu do oczekiwań, najważniejsze będą jednak liczby ze sprzedaży Pay-Per-View.

Dyrektor wykonawczy Showtime, Stephen Espinoza stwierdził, że w chwili obecnej ta sprzedaż waha się w przedziale średniej wysokości od czterech milionów nabywców, co sprawia, że walka ta będzie blisko rekordu wszech czasów. Pojedynek Mayweather vs Pacquiao sprzedał dwa lata temu 4,6 miliona PPV.

Ostateczne liczby dotyczące sprzedaży PPV za pojedynek Mayweather vs. McGregor poznamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.