Walka Marlon Moraes vs Raphael Assuncao zestawiona na UFC 212 w Rio de Janeiro

Dużo się mówiło o tym przejściu, ale czas oczekiwania dobiegł końca i już wkrótce zobaczymy byłego mistrza wagi koguciej WSOF Marlona Moraesa w walce dla UFC.

Po zwakowaniu tytułu World Series of Fighting wiele mówiło się o tym gdzie teraz będzie walczył niepokonany od 13 pojedynków Marlon Moraes (18-4-1). Zarówno fani jak i sam Moraes nie ukrywali, że najbardziej odpowiednim miejscem będzie dla niego największa organizacja MMA jaką jest UFC. MMAFighting.com potwierdziło, że Moraes ma się zmierzyć z Raphaelem Assuncao na gali UFC 212 w Rio de Janeiro w dniu 3 czerwca, a to oznacza, że Moraes został nowym zawodnikiem UFC.

Moraes nie przegrał walki od 2011 roku, a w 2014 zdobył tytuł wagi koguciej WSOF w walce z Joshem Rettinghousem. Z sukcesem obronił tytuł pięciokrotnie i miał szansę zrobić to sześć razy poza jedną wygraną walką nie o pas z Codym Bollingerem, który nie zrobił wagi.

Co do Raphaela Assuncao (24-5), to ma on bardzo dobry bilans ośmiu wygranych walk w UFC i jednej porażki z byłym mistrzem wagi koguciej T.J. Dillashawem w przedostatniej walce. W ostatniej walce Assuncao pokonał przez niejednogłośną decyzję Aljamaina Sterlinga.

Walką wieczoru gali UFC 212 będzie pojedynek unifikacyjny o tytuł wagi piórkowej między mistrzem Jose Aldo i tymczasowym mistrzem Maxem Holloway’em. Oprócz tego na gali swoją walkę stoczy Anderson Silva, ale jego rywal musi zostać jeszcze ogłoszony. To, co interesuje jednak najbardziej polskich fanów, to pojedynek w wadze słomkowej kobiet między Karoliną Kowalkiewicz i Claudią Gadelhą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *