Walka Khabiba Nurmagomedova z Georgesem St-Pierre jak najbardziej, ale dopiero po walce Tony’ego Fergusona

metro.co.uk // Getty Images

Po pokonaniu Dustina Poiriera na UFC 242, mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov ponownie wyraził chęć do walki z byłym mistrzem wagi półśredniej i średniej Georgesem St-Pierre. Sęk w tym, że obydwaj zawodnicy nie mogą dojść do porozumienia w kwestii kategorii wagowej w której mieliby się zmierzyć.

Obydwaj zawodnicy wyrazili zainteresowanie tym pojedynkiem, ale Nurmagomedov stwierdził, że walka musiałaby się odbyć w wadze lekkiej. Z kolei St-Pierre powiedział, że jest gotów wrócić z emerytury, aby zmierzyć się z Nurmagomedovem, ale w wadze półśredniej.

Pojedynek ten jest walką na którą czeka wielu fanów MMA, ale na chwilę obecną jest daleka od urzeczywistnienia. Jednak prezydent UFC, Dana White twierdzi, że ta walka może się odbyć, ale pod pewnym warunkiem.

Podczas transmisji na żywo na Instagramie, Dana White rozmawiał na temat tej walki. Szef UFC powiedział, że jest otwarty na ten pojedynek, ale najpierw Tony Ferguson będzie musiał zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem.

„Najpierw musi się odbyć walka Tony’ego: Tony Ferguson kontra Khabib. Oczywiście, jeśli Khabib wygra tę walkę, pojedynek z GSP będzie bez wątpienia ciekawym starciem.

Nie wiem, czy widzieliście zdjęcia GSP, ale teraz wygląda naprawdę, naprawdę kur***ko szczupło. Po prostu zrobił coś w stylu detoksu. Nadal jest w niesamowitej formie, ale jest bardzo chudy. Myślę, że teraz jest o 10 funtów lżejszy od Khabiba, coś w tym stylu, ale to jest szaleństwo”.

Co ciekawe, wczoraj Khabib Nurmagomedov napisał komentarz pod wpisem Georgesa St-Pierre z zapytaniem o kategorię wagową 155 funtów. To pokazuje, że Rosjanin nadal nadal jest zainteresowany tym pojedynkiem i chce, aby St-Pierre rzucił mu wyzwanie na walkę o pas wagi lekkiej.

Na razie jednak, Khabib Nurmagomedov ma stawić czoła Tony’emu Fergusonowi w długo oczekiwanej walce. Pojedynek nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony, choć Dana White mówi, że musi się on teraz odbyć. Ponadto Ferguson zasygnalizował w tym tygodniu, że ma zielone światło na ten pojedynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *