Walka Jon Jones vs Alexander Gustafsson planowana na galę UFC 232

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Sytuacja związana z powrotem Jona Jonesa do Oktagonu zmienia się co chwilę niczym w kalejdoskopie i oto od potencjalnej walki z Alexandrem Gustafssonem na UFC 230 przeszliśmy do gali UFC 232.

Prezydent organizacji Dana White mówił niedawno, że Jon Jones wróci do Oktagonu na początku przyszłego roku, ale najwyraźniej sytuacja mogła ulec zmianie, ponieważ teraz mówi się o rewanżu z Alexandrem Gustafssonem na grudniowej gali UFC 232. W międzyczasie nieoficjalnie pojawiła się informacja o tym, że UFC planuje zestawienie Gustafssona z Yoelem Romero w walce wieczoru gali UFC 230. Wygląda na to, że UFC chce odejść od tej idei i według ESPN, które rozmawiało z Daną White’em, organizacja chce zestawić rewanż między byłym pretendentem i byłym mistrzem.

„To jedna z największych walk o tytuł wagi półciężkiej w historii i oczekuję, że rewanż będzie taki sam!”

Walka nie została jeszcze sfinalizowana, ale White stwierdził, że chce, aby walka była częścią karty walk gali UFC 232, która odbędzie się 29 grudnia w Las Vegas.

Obydwaj zawodnicy wyrazili zainteresowanie rewanżem, w swoich ostatnich wywiadach. Jones powiedział, że „z ogromną przyjemnością” chciałby znowu zmierzyć się z Gustafssonem i tym razem „potraktowałby tę walkę poważnie”. Z drugiej strony Gustafsson stwierdził, że Jones „może oszukiwać, jeśli chce”, a i tak sprawi mu łomot.

Jones i Gustafsson walczyli ze sobą we wrześniu 2013 roku na gali UFC 165 i wówczas zwycięzcą został „Bones” chociaż „The Mauler” okazał się najtrudniejszym rywalem w dotychczasowej karierze Amerykanina.

5 thoughts on “Walka Jon Jones vs Alexander Gustafsson planowana na galę UFC 232

  1. Czy Mauler jest lepszy niz był cieżko mi stwierdzić… Panowie ja jako główny fan JJ ciesze sie z faktu jego powrotu. Nie mam pojęcia w jakiej formie jest… czy Mauler to po takiej przerwie to nie za szybko ?? Ze DC by teraz pokonał jestem 200% pewien ale z Maulerem daje teraz 90% na JJ. Mogli dac Janka do JJ hehe byłoby ciekawe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *