Walka Joanne Calderwood vs Ariane Lipski przesunięta z UFC 233 na UFC Fight Night 143

UFC.com / Ariane Lipski Instagram

Wokół debiutu w UFC Ariane Lipski (11-3) pojawia się tyle zmian, że już trudno nadążyć, a tym razem okazuje się, że jej walka z Joanne Calderwood (12-3) została przesunięta z gali UFC 233 na galę UFC Fight Night 143.

Oznacza to, że będziemy musieli krócej czekać na debiut Ariane Lipski w Oktagonie, ponieważ gala UFC 233 zaplanowana jest na 26 stycznia w kalifornijskim Anaheim, a gala UFC Fight Night odbędzie się 19 stycznia na Brooklynie w Nowym Jorku.

Patrząc na to, jak mocno obsadzona jest karta walk gali UFC 233, organizacja postanowiła przesunąć tę walkę na kartę, która odbędzie się tydzień wcześniej.

Dla Joanne Calderwood będzie to powrót po wygranej walce z Kalindrą Farią, którą JoJo pokonała przez poddanie duszeniem trójkątnym rękoma w pierwszej rundzie. Była to pierwsza wygrana przez poddanie w karierze Calderwood.

Co się tyczy Violence Queen, Ariane Lipski swoją ostatnią walkę stoczyła na gali KSW 42 w marcu, kiedy to obroniła swój tytuł mistrzyni wagi muszej po raz drugi, pokonując Silvanę Gomes Juarez przez jednogłośną decyzję. Lipski rozstała się z KSW i teraz spróbuje swoich sił w UFC.

Poniżej karta walk gali UFC Fight Night 143:

125 lbs.: Paige VanZant vs. Rachael Ostovich
125 lbs.: Joanne Calderwood vs. Ariane Lipski
170 lbs.: Belal Muhammad vs. Geoff Neal
205 lbs.: Glover Teixeira vs. Ion Cuțelaba
205 lbs.: Alonzo Menifield vs. Vinicius Castro
170 lbs.: Randy Brown vs. Chance Rencountre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *