Walka Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą o pas wagi półciężkiej odbędzie się w późniejszym terminie

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Wygląda na to, że na pojedynek Jana Błachowicza w drugiej obronie tytułu wagi półciężkiej przeciwko Gloverowi Teixeira będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Na początku maja UFC oficjalnie ogłosiło, że mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz stanie do obrony tytułu w walce z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. Pojedynek był zestawiony na gali UFC 266, która jest zaplanowana na 4 września.

Jednak jak poinformował sam Błachowiczw wywiadzie dla Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”, pojedynek zostanie najprawdopodobniej przesunięty na późniejszy termin. Nieoficjalnie pojawia się data 25 września.

„Czekam na potwierdzenie terminu walki. Miało to być 4 września, ale najprawdopodobniej będzie to później. Dla mnie lepiej. W takim układzie, gdy ten termin ma się zmienić wolę, żeby to było później niż szybciej.”

Błachowicz dodał, że czeka na potwierdzeni nowego terminu walki, którym ma być końcówka września.

Mistrz trenuje cały czas, a w najbliższy poniedziałek miał rozpocząć treningi przygotowujące go do walki zaplanowanej na 4 września.

„Ja na treningu jestem co dziennie, ale to nie jest trening stricte pod walkę. Te miały rozpocząć się w poniedziałek.”

Po tym jak we wrześniu ubiegłego roku na UFC 253 Błachowicz wywalczył wakujący tytuł w wadze 205 funtów przez nokaut w drugiej rundzie w starciu z Dominickiem Reyesem, w swojej pierwszej obronie na UFC 259 w marcu pokonał przez jednogłośną decyzję mistrza wagi średniej Israela Adesanyę.

Przed polskim mistrzem stoi wyzwanie walki z 41-letnim weteranem Gloverem Teixeirą, który pomimo wieku jest mocnym i niebezpiecznym rywalem. Brazylijczyk zawalczy o tytuł po raz drugi po tym jak nie zdołał zdobyć pasa wagi półciężkiej w kwietniu 2014 roku, kiedy to został pokonany przez ówczesnego mistrza Jona Jonesa na UFC 172. W kolejnych walkach Teixeira osiągał mieszane rezultaty, aż do momentu, gdy rozpoczął niesamowitą passę pięciu zwycięstw. W swoich ostatnich dwóch walkach Texiera pokonał dwóch byłych pretendentów do tytułu. Po brutalnym pokonaniu Anthony’ego Smitha w kwietniu ubiegłego roku, Teixeira poddał Thiago Santosa we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *