Walka Jan Błachowicz vs Aleksandar Rakić zestawiona na gali UFC Fight Night 209

Kluczowa walka w wadze półciężkiej pomiędzy Janem Błachowiczem i Aleksandarem Rakiciem otrzymała nową datę.

Dziennikarz Ariel Helwani poinformował, że starcie w wadze 205 funtów odbędzie się 14 maja na gali UFC w Vegas i będzie to pojedynek wieczoru.

Błachowicz to były mistrz wagi półciężkiej UFC. Stracił tytuł w październiku ubiegłego roku w walce z Gloverem Teixeirą. Porażka przerwała passę pięciu wygranych walk Błachowicza. Przed spotkaniem z Teixeirą nie przegrał żadnej walki od lutego 2019 roku.

Jeśli chodzi o Rakicia, to wygrał on dwie walki z rzędu. Niektórzy twierdzą nawet, że powinien mieć teraz 14 zwycięstw. Jego 12-walkowa passa została przerwana przez Volkana Oezdemira w grudniu 2019 roku przez niejednogłośną decyzję. Spośród ośmiu mediów uwzględnionych na MMADecisions.com, siedem z nich typowało wygraną Rakicia.

Do starcia Błachowicza z Rakiciem miało dojść 26 marca. Błachowicz wycofał się z karty walk UFC Columbus z powodu kontuzji. Zamiast szukać rezerwowego przeciwnika, UFC zdecydowało się na zmianę terminu walki.

Bilans Błachowicza jest godny podziwu. Pokonał m.in. obecnego mistrza wagi średniej UFC Israela Adesanyę, Dominicka Reyesa, Coreya Andersona, Jacare Souzę i Luke’a Rockholda.

Rakić również imponuje w Oktagonie. Pokonał Thiago Santosa, Anthony’ego Smitha i Jimiego Manuwę. W oficjalnym rankingu UFC Błachowicz zajmuje pierwsze miejsce za mistrzem, a Rakić jest na trzeciej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.