Walka Filho vs. Ninja II ponownie przełożona

Przedwczoraj po raz drugi w przeciągu lekko ponad miesiąca nie doszła do skutku niezwykle elektryzująca fanów w Brazylii i nie tylko walka Paulo Filho (22-4-2) vs. Murilo Ninja Rua (20-12-1).

Starcie obu zawodników pierwotnie zaplanowano na dzień 7. czerwca podczas piętnastej edycji Iron Man Championship jednak z niewyjaśnionych do końca powodów organizator zmuszony został do przełożenia gali na czwartek 12. lipca. Standardowo dzień wcześniej odbyło się ważenie zawodników, więc dla widzów wszystko wydawało się być dopięte na ostatni guzik. Nic bardziej mylnego…

Zawodnicy część wynagrodzenia za występ mieli otrzymać zaraz po zakończeniu ceremonii ważenia. Tak się jednak nie stało, bowiem właściciel IMC Gladyson Tomaz na tę chwilę nie był w posiadaniu zakontraktowanych sum. Wraz ze swoimi managerami Filho i Rua ustalili, że na pieniądze mogą poczekać maksymalnie do południa dnia następnego, co zapewniał organizator.

I tu rozczarowanie. Na sześć godzin przed rozpoczęciem gali w Belem działacze IMC zdecydowali się odwołać cały event z braku funduszy na wypłaty dla zawodników.

Z racji tego, że relacje jakie panują na linii Filho – Ninja od lat są delikatnie mówiąc napięte, wszyscy w Brazylii chcą zobaczyć tę walkę, a obozy zawodników nie mają zamiaru zrezygnować z tej konfrontacji. Pozostaje więc tylko znaleźć kogoś kto chciałaby zorganizować ten pojedynek. Szybko okazało się, że może to uczynić federacja Amazon Forest Combat, która najbliższą galę zorganizuje we wrześniu. Tak więc teraz pozostaje czekać na zakontraktowanie walki w tej dużo poważniejszej organizacji.

Co ciekawe, Filho o odwołaniu walki dowiedział się dopiero dwie godziny po całym zamieszaniu. W tym czasie spał w najlepsze w hotelowym pokoju, wypoczywając przed rozpoczęciem gali.

Tak więc wszyscy sympatycy MMA którzy o godzinie 22 tamtejszego czasu zasiedli przed telewizorami zamiast Iron Man Championship 15 mogli obejrzeć Mistrzostwa Świata w Kickboxingu…

Wam za to proponujemy przypomnieć sobie pierwszy pojedynek Filho vs. Ninja na gali Pride Bushido 10. Z kolei wieczorem będziecie mogli zapoznać się z historią zaciekłej rywalizacji między tymi fighterami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *