Walka Donald Cerrone vs Leon Edwards planowana na galę UFC Fight Night 132

Fot. UFC.com

Nieoficjalnie organizacja UFC pracuje nad zestawieniem walki Donalda Cerrone (33-10, 1 NC) z Leonem Edwardsem (15-3) na gali UFC Fight Night 132 w Singapurze.

Według doniesień serwisu MMAFighting.com, do trzech innych zapowiadanych walk dołączył pojedynek w wadze półśredniej między Cerrone a Edwardsem, który ma być walką wieczoru.

Dla Donalda „Cowboy’a” Cerrone będzie to powrót do Oktagonu od lutego i wygranej walki z Yancym Medeirosem przez TKO w pierwszej rundzie na gali UFC Fight Night 126. Była to bardzo ważna wygrana dla Cerrone, która zakończyła serię trzech porażek z rzędu z Jorge Masvidalem, Robbie Lawlerem i Darrenem Tillem. Donald Cerrone  mówił ostatnio, że będzie chciał wrócić do swojej poprzedniej kategorii lekkiej, ale wygląda na to, że tak szybko to nie nastąpi.

Leon Edwards dzięki swojej ostatniej wygranej przez TKO w trzeciej rundzie z Peterem Sobottą na gali UFC Fight Night 127 przedłużył swoją serię zwycięstw do pięciu wygranych. Wcześniej pokonał Dominica Watersa, Alberta Tumenova, Vicente Luque i Bryana Barberenę. „Rocky” po ogłoszeniu gali w Liverpoolu, wyzwał do walki Darrena Tilla, ale UFC zdecydowało, że rywalem Tilla będzie Stephen Thompson.

Gala UFC Fight Night 132 odbędzie się 23 czerwca w Kallang w Singapurze. W chwili obecnej oprócz planowanej walki Cerrone vs Edwards zobaczymy pojedynek w wadze muszej Ashkan Mokhtarian vs Jenel Lausa oraz dwa pojedynki kobiet w wadze słomkowej Nadia Kassem vs Xiaonan Yan oraz w wadze muszej Jessica Eye vs. Jessica-Rose Clark.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *