Walka Cuba Swansona z Doo Hoo Choiem trafi do UFC Hall of Fame

UFC twitter.com

Pojedynek sprzed pięciu lat trafi do elitarnego grona.

W sobotę Dana White zapowiedział, że walka Cuba Swansona z Doo Ho Choiem trafi do UFC Hall of Fame. Oficjalne wprowadzenie odbędzie się podczas międzynarodowego tygodnia walk w lipcu.

Walka pomiędzy Cubem Swansonem i Doo Ho Choiem jest jedną z najlepszych walk wszechczasów. To była absolutna wojna przez trzy rundy i obaj zawodnicy zostawili w klatce wszystko, to było szalone. Ta walka była niesamowitym pokazem serca, wytrzymałości i determinacji. Była tak dobra, że w 2016r. uznano ją walką roku. Gratulacje dla Cuba Swansona i Doo Ho Choia za walkę, która będzie zapamiętana jako jedna z najlepszych.

Pojedynek piórkowych odbył się na UFC 206, w grudniu 2016r. Zwłaszcza druga runda była pełna szalonych wymian uderzeń, podczas których obaj zawodnicy byli naruszeni. Decyzją sędziów starcie wygrał Amerykanin.

Starcie Swansona i Choia nie była uznana walką roku 2016r., takie miano trafiło do starcia Robbiego Lawlera z Carlosem Conditem. O wyborze prawdopodobnie zadecydował fakt, że półśredni rywalizowali na dystansie pięciu rund a stawką walki był mistrzowski tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.