Walka Brandon Moreno vs. Deiveson Figueiredo 3 przeniesiona na UFC 270

Do trylogii Brandon Moreno vs. Deiveson Figueiredo dojdzie nieco później niż było to pierwotnie ustalone i teraz walka odbędzie się 22 stycznia na gali UFC 270.

Walka o mistrzostwo wagi muszej została przeniesiona z UFC 269, która odbędzie się 11 grudnia, na UFC 270, które odbędzie się 22 stycznia. Zmiana nastąpiła po tym jak do rozpiski UFC 269 dodano walkę w wadze półśredniej pomiędzy Leonem Edwardsem i Jorge Masvidalem.

Brandon Moreno (19-5-2 MMA, 7-2-2 UFC) i Deiveson Figueiredo (20-2-1 MMA, 9-2-1 UFC) zmierzą się w klatce po raz trzeci z rzędu. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w walce wieczoru gali UFC 256 w UFC Apex, w jednej z najlepszych walk 2020 roku, która zakończyła się większościowym remisem.

Do drugiego starcia doszło pół roku później na UFC 263 w Gila River Arena w Glendale z ostatecznym wynikiem. Moreno pokonał Figueiredo przez duszenie zza pleców w trzeciej rundzie, zdobywając tytuł i zapisując się w historii jako pierwszy urodzony w Meksyku zawodnik, który został mistrzem UFC.

Będzie to druga walka mistrzowska na gali UFC 270. W walce wieczoru mistrz wagi ciężkiej Francis Ngannou stanie do obrony tytułu przed tymczasowym mistrzem Cirylem Gane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.