Walka Antoniny Shevchenko z Ashlee Evans-Smith planowana na TUF 28 Finale

Jeff Bottari/DWTNCS LLC

Jak podało ESPN Antonina Shevchenko, starsza siostra Valentiny Shevchenko zadebiutuje w UFC w pojedynku z Ashlee Evans-Smith na TUF 28 Finale, który odbędzie się 30 listopada w Pearl Theatre w Las Vegas.

Antonina Shevchenko (6-0) wywalczyła kontrakt z UFC w drugim sezonie Dana White’s Tuesday Night Contender Series dzięki imponującą wygranej przez TKO w drugiej rundzie z Jaymee Nievara. Dzięki temu, Shevchenko powiększyła swój rekord i będzie miała okazję zaprezentować swoje umiejętności Muay Thai w Oktagonie.

„Muay Thai jest moim życiem, naprawdę” – powiedziała Shevchenko serwisowi Fightmag.com. „Zaczęłam trenować, gdy miałam około 7 lat. Rozpoczęłam przygodę ze sportem przez swoją mamę, ona sama była sportsmenką. Chciała, żebym wraz z Valentiną trenowały sztuki walki. Zaprowadziła nas do naszego trenera [Pavla Fedotova] z którym trenujemy od ponad 20 lat. Muay Thai jest dla mnie wszystkim. Moje całe życie kręci się wokół mojego treningu i podróży po całym świecie.”

Debiut Shevchenko w UFC odbędzie się w tym samym mieście, w którym wywalczyła kontrakt z organizacją czyli w Las Vegas, a jej rywalką ma być Ashlee Evans-Smith.

Sklasyfikowana na #10 miejscu w rankingu wagi muszej Ashlee Evans-Smith (6-3) ma za sobą sześć walk w UFC z bilansem 3-3. W swoim ostatnim pojedynku na UFC 223, Evans-Smith pokonała Bec Rawlings przez jednogłośną decyzję. Było to cenne zwycięstwo po dwóch porażkach z Ketlen Vieira i Sarą Moras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *