Walka Amandy Nunes z Raquel Pennington planowana na galę UFC 224

UFC.com

Według nieoficjalnych doniesień, mistrzyni wagi koguciej UFC Amanda Nunes zmierzy się w swojej kolejnej walce w obronie tytułu z Raquel Pennington na gali UFC 224 w Brazylii.

Według informacji podanych przez brazylijski serwis Combate, Amanda Nunes stoczy swoją trzecią walkę w obronie tytułu z powracającą do rywalizacji po dłuższej przerwie Raquel Pennington na gali UFC 224, która odbędzie się 12 maja w Rio de Janeiro.

Amanda Nunes (15-4) prowadziła kampanię na rzecz super walki z mistrzynią wagi piórkowej Cris „Cyborg” Justino, jednak po tym, jak Justino zgodziła się uratować główną walkę wieczoru gali UFC 222, organizacja planuje zestawić Nunes przeciwko Pennington.

„The Lioness” w swojej ostatniej walce na gali UFC 215 broniła tytułu przed Valentiną Shevchenko pokonując ją przez niejednogłośną decyzję. Dało jej to szóste zwycięstwo z rzędu i drugą udaną obronę mistrzowskiego pasa. Wcześniej Nunes pokonała Mieshę Tate odbierając jej pas , a następnie obroniła go w walce z Rondą Rousey.

Raquel Pennington (9-5), uczestniczka 18 sezonu The Ultimate Fighter ma za sobą cztery zwycięskie walki, ale ostatni raz widzieliśmy ją w Oktagonie w listopadzie 2016 roku. „Rocky” pokonała wtedy przez decyzję byłą mistrzynię Mieshę Tate odsyłając ją na emeryturę. Wcześniej Pennington pokonała takie zawodniczki jak Elizabeth Phillips, Bethe Correia oraz Jessicę Andrade.

UFC chciało zestawić pojedynek Nunes vs Pennington w 2017 roku, ale plany pokrzyżował wypadek samochodowy w którym brała udział Pennington, która doznała złamania nogi.

Zapowiedziane walki na gali UFC 224:

Walka o tytuł wagi koguciej
135 lbs.: Amanda Nunes (c) vs. Raquel Pennington

155 lbs.: Davi Ramos vs. Nick Hein
170 lbs.: Alberto Mina vs. Ramazan Emeev
265 lbs.: Alexey Oleynik vs. Junior Albini

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *