Walka Alexander Volkanovski vs. Brian Ortega nie odbędzie się na gali UFC 260

Niestety nie dojdzie na gali UFC 260 do walki o tytuł w wadze piórkowej między mistrzem Alexandrem Volkanovskim a Brianem Ortegą.

Na tydzień przed planowaną walką pomiędzy mistrzem Alexandrem Volkanovskim a pretendentem Brianem Brianem Ortegą, organizacja ogłosiła, że pojedynek został przełożony z powodu COVID-19.

Wiadomość ta została ogłoszona podczas sobotniej transmisji gal UFC on ESPN 21. Powodem odwołania walki jest pozytywny wynik testu na koronawirusa po stronie Volkanovskiego. Wcześniej w sobotę, kolega z teamu Volkanovskiego Brad Riddell miał stoczyć pojedynek co-main event przeciwko Gregorowi Gillespie, ale został wycofany z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 i walkę odwołano.

Nowa data walki o pas nie została jeszcze ogłoszona.

Alexander Volkanovski (22-1 MMA, 9-0 UFC) do swojej drugiej obrony tytułu miał przystąpić z imponującą serią 19. zwycięstw. Po sześciu zwycięstwach z rzędu, rozpoczął swoją kadencję mistrza UFC, pokonując ówczesnego mistrza Maxa Hollowaya przez jednogłośną decyzję na UFC 245 w grudniu 2019 roku.

Siedem miesięcy później na UFC 251 w lipcu 2020 roku, Volkanovski i Holloway walczyli po raz drugi. Volkanovski skutecznie obronił swój tytuł po raz pierwszy, kiedy to pokonał Hollowaya przez niejednogłośną decyzję.

W październiku Brian Ortega (15-1, 1 NC MMA, 7-1 UFC) powrócił po 22-miesięcznej nieobecności w rywalizacji, ale teraz musi uzbroić się w cierpliwość . W ostatniej walce w ciągu pięciu rund Ortega zdominował pretendenta Chan Sung Junga pokonując go przez jednogłośną decyzję i ponownie wszedł na ścieżkę zwycięstw po druzgocącej porażce w walce o pas z Hollowayem w grudniu 2018 roku.

Gala UFC 260 odbędzie się 27 marca w UFC Apex w Las Vegas, a jej głównym pojedynkiem wieczoru będzie walka rewanżowa o tytuł wagi ciężkiej między mistrzem Stipe Miocicem a Francisem Ngannou.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *