Vitor 'Shaolin’ Ribeiro sędzią UFC

Weteran organizacji Shooto i Cage Warriors, najlepszy zawodnik wagi lekkiej w połowy minionej dekady, Vitor 'Shaolin’ Ribeiro dalej aktywnie działa w świecie MMA. Brazylijczyk rezydujący w Nowym Jorku będzie sędzią ringowym dwóch walk podczas gali UFC Fight Night 45 w Atlantic City.

Ribeiro nie jest pierwszym emerytowanym fighterem, który wejdzie do oktagonu, by sędziować walki. Przeszłość zawodniczą ma za sobą jeden z najbardziej cenionych arbitrów, Herb Dean, jak również początkujący sędzia, Ricardo Almeida.

Ribeiro sędziował już walki w swojej ojczyźnie. W maju był sędzią podczas zawodowej gali w New Jersey, jak i sędziował zawody amatorskie mające miejsce na terenie tego stanu. Brazylijczyk uważa, że doświadczenie, jakie wyniósł z ringów i klatek całego świata, pozwoli mu o wiele lepiej wykonywać powierzone mu zadanie niż Ci, którym walk brakuje.

Jak sam mówi, obecnie dobrymi sędziami są: wspomniany już wcześniej sędzia jednej z ostatnich gal KSW, Herb Dean oraz legendarny Big John McCarthy, który sędziował jedną z gal organizacji MMA Attack.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.