Vitor Belfort przechodzi na emeryturę?

Vitor Belfort Facebook
Vitor Belfort Facebook

Legendarny zawodnik po 20 latach wspaniałej kariery prawdopodobnie zdecydował się ją zakończyć.

Swoje odejście sugeruje na instagramie

Quem não conhecesse os seus erros não é digno de liderar a si mesmo, quanto mais as pessoas que o cercam. Reconheço que não sou perfeito, sou somente HUMANO , um SER HUMANO. O poeta já escreveu : ” – que o amor seja eterno enquanto dure.” Esse é um belíssimo trecho de um poema. Porém eu o considero ingênuo. Com todo carinho e respeito ao poeta, peço permissão para reescrevê-lo da seguinte maneira: ” – QUE O AMOR SEJA ETERNO ENQUANTO SEJA CULTIVADO.” Confesso que preciso cultivar meu desejo pela competição dentro do octógono. Sei que tenho que zelar por aquela chama que sempre ardeu em mim. Tendo conhecimento pleno disso: ” – DECIDI QUE CUSTE O QUE CUSTAR VOU REACENDER MAIS UMA VEZ ESSA CHAMA.” Muito obrigado pelo carinho e apoio. Vou finalizar esse capítulo na minha vida, olhando no espelho e reconhecendo a mim mesmo. Who does not recognize your own mistakes it is not worthy to lead yourself, even less the people around him. I recognize that I am far from perfect, I am only human; a human being. Once a poet in Brazil wrote: ” – may love be eternal while it lasts. It is a beautiful fragment of a poem, but a truly consider it naive. If I may and with all do respect, I would re write it like this: ” – may love be eternal while we nurture it.” I confess that I need to nurture my competitive will inside the Octagon. I must cherish that fire inside of me again. Having recognized that to myself; I DECIDED TO DO WHATEVER IT TAKES TO BURN THAT FLAME AGAIN! Thanks a lot for all the support and advices. But I decided that I will end this chapter of my life looking at the mirror and recognizing myself. @mundoboxing

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Vitor „The Phenom” Belfort (@vitorbelfort)

 Ten kto nie rozpoznaje swych błędów nie jest warty by prowadzić samego siebie, a tym bardziej ludzi dookoła. Wiem, że jestem daleki od ideału, jestem tylko człowiekiem; ludzką istotą. Kiedyś poeta z Brazylii napisał „niech miłość będzie wieczna tak długo jak trwa” To piękne słowa ale naprawdę uważam je za naiwne. Przy całym szacunku napisałbym tak: „Niech miłość będzie wieczna tak długo jak ją pielęgnujemy”. Przyznaję, że muszę pielęgnować moją wolę konkurowania w octagonie. Muszę znów rozpalić w sobie ten ogień. Widząc to zdecydowałem zrobić wszystko co trzeba by rozpalić w sobie znów ten ogień. Dziękuję za wszystkie rady i wsparcie.

Ale zdecydowałem, że zakończę ten rozdział mojego życia patrząc w lustro i widząc w nim siebie.

Belfortowi ostatnio nie szło zbyt dobrze. Długo czekał na swoją drugą szansę walki o pas wagi średniej, gdy w końcu do tego doszło zaczęła się robić gorzej. Nie podołał Chrisowi Weidmanowi, na chwilę się odkuł brutalnie nokautując Dana Hendersona, lecz potem zatrzymał go zdecydowanie Jacare, w końcu przed tygodniem srogie lanie sprawił mu Gegard Mousasi.

Powyższy wpis z instagrama nie jest jednoznacznym oświadczeniem, ale sporo sugeruje. Belfort w ostanich dwóch walkach zawalczył naprawdę słabo, były to chyba najgorsze walki w jego karierze nawet pomijając klasę rywali. Po prostu zawsze dawał sobie radę lepiej i walczył w inny sposób.  Jeśli dołożyć zmęczenie organizmu długimi latami walk oraz swego czasu silnym wspomaganiem farmakologicznym to taka decyzja nie będzie zaskoczeniem.

Z drugiej strony to co napisał może oznaczać jedynie, że potrzebuje chwilę odpoczynku, przemyślenia błędów i wróci do nas. Choć może lepiej, by tak nie było…

23 thoughts on “Vitor Belfort przechodzi na emeryturę?

  1. Na walce z Jonsem tak był naszprycowany, ze kosciejowi prawie reke wyrwał!!! A teraz dostaje jak dziewczynka… dobrze ze usada robi porządek z wszystkimi!!! Powinni 5 lat dawac zawieszenia!!! Nie ważne czy to mój ulubiony Jones czy ktoś inny. sa diety suplementy pełno miejsc i ośrodków regeneracji gdzie mozna organizm dobrze odnowić.

  2. Junior tyrasz z belfiego a kibicujesz naczelnemu koksownikowi aliemu. On miał poziom testosteronu jak kilku facetoe razem wziętych i próbował spierdolic przed pracownikami komisji.
    Narkotyki pomagają w walce. Goście chodzący na ustawki mówili. Głównie chodzi o aspekt pewności siebie i znacząco podkrecone cardio. Dziw bierze ,że tyson zmasakrowal gołotę spalony trawą. Po tym tylko chce się spać i jeść.

  3. A masz dowód że nie bierze? Tylko nie mów o sylwetce ,bo na dopingu wpadali zawodnicy ,którzy nie mieli specjalnej sylwetki(np Machida).Na pas ma szanse,ale to dlatego że w ciężkiej walczą zawodnicy blisko emerytury lub borykający się z kontuzjami jak Cain. Srednia jest dużo lepiej obsadzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *