Vitor Belfort – Pojedynek z fałszywym mistrzem Michaelem Bispingiem był moją najłatwiejszą walką

Vitor Belfort Facebook

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Vitor Belfort postanowił ostatecznie wyjaśnić kwestię rzekomego dobierania sobie łatwiejszych  przeciwników.

Wszystko to jest spowodowane oskarżeniami o to, że Belfort chce łatwej walki, co właściwie wyszło od niego samego kiedy zażartował, że mógłby teraz zawalczyć z łatwiejszym przeciwnikiem jak CM Punk.

Długa 20-letnia kariera Belforta nie obyła się bez kontrowersji jak chociażby tych z 2014 roku związanych z oblanymi testami antydopingowymi wskazującymi podwyższony poziom testosteronu. To sprawiło, że krytycy Belforta mieli dodatkowe argumenty.

Vitor Belfort postanowił jednak wyjaśnić do końca sprawę z „łatwymi walkami” i uciąć wszelkie spekulacje umieszczając wpis na swoim Instagramie.

— Widziałem te informacje prasowe w których podano, że proszę o łatwiejszą walkę. Pozwólcie, że przypomnę wam 10 moich ostatnich walk jakie stoczyłem i z kim: Anthony Johnson, Jon Jones, Michael Bisping, Luke Rockhold, Dan Henderson, Chris Weidman, Dan Henderson, Ronaldo „Jacare” Souza, Gegard Mousasi i Kelvin Gastelum. Tylko duże nazwiska, mistrzowie i wschodzące gwiazdy. Jedyną najłatwiejszą walką jaką stoczyłem była walka z fałszywym mistrzem Michaelem Bispingiem.

Przed Vitorem Belfortem jeszcze jedna, ostatnia w kontrakcie walka zanim zakończy karierę o czym sam mówił. Pojawiły się plotki mówiące o tym, że „The Phenom” mógłby wystąpić na gali UFC 212 u siebie w Brazylii, ale nie ma jeszcze oficjalnych informacji na ten temat. Co do walki z CM Punkiem, to temat został już chyba ostatecznie zamknięty.

One thought on “Vitor Belfort – Pojedynek z fałszywym mistrzem Michaelem Bispingiem był moją najłatwiejszą walką

  1. Koleś pokonał 2 mistrzów wagi średniej, obecnego Bispinga i poprzedniego Rockholda oraz dwa razy pokonał też Hendersona, którego w zasadzie wręcz ośmieszył. Zdjęcie Bispinga po jego ostatniej walce, która była właśnie z Hendersonem: https://usatmmajunkie.files.wordpress.com/2016/10/michael-bisping-post-ufc-204-cut.jpg
    Belfort ma najdłuższy chyba staż ze wszystkich zawodników. Jeżeli przejdzie do organizacji, która mu pozwoli korzystać z TRT, to jeszcze trochę porządzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *