Vitor Belfort ogłosił nazwisko przeciwnika na swój debiut w ONE Championship

Vitor Belfort Instagram

Vitor Belfort, który podpisał kontrakt w ONE Championship w marcu ubiegłego roku do tej pory nie stoczył jeszcze swojej pierwszej walki w największej azjatyckiej organizacji MMA, ale Brazylijczyk ogłosił nazwisko swojego przyszłego rywala.

Vitor Belfort (26-14) oznajmił w wywiadzie dla Asian MMA, że zmierzy się z Alainem Ngalani (4-5). Belfort nie wspomniał w wywiadzie o dacie, miejscu i wadze, w której walka zostanie zestawiona, ale Ngalani walczy w wadze ciężkiej.

Belfort zawiesił rękawice na kołku po porażce przez nokaut z Lyoto Machidą w 2018 roku, ale później w tym samym roku ogłosił, że planuje powrót do rywalizacji. Podpisał kontrakt z ONE Championship nieco ponad rok temu i wygląda na to, że zbliża się do swojego debiutu w organizacji.

Jeśli potwierdzą się słowa Brazylijczyka, zmierzy się on z Kameruńczykiem mieszkającym w Hongkongu, byłym kickbokserem, który jest autorem najszybszego nokautu w historii ONE Championship w wadze ciężkiej. „Pantera” pokonał on Hidekiego Sekine przez nokaut po ciosie w zaledwie 11 sekund w 2017 roku. Ostatnie trzy walki Ngalani, to porażka przez poddanie w pierwszej rundzie w walce z Aung La N Sangiem, zwycięstwo przez niejednogłośną decyzję z Tur-Ochir Ariunboldem i przegrana przez TKO w pierwszej rundzie z Mauro Cerilli a w marcu 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *