Vitor Belfort do Michaela Bispinga: „Przestań szukać wymówek i zaakceptuj walkę ze mną w Londynie”

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Vitor Belfort chce stoczyć swoją ostatnią walkę w karierze przeciwko Michaelowi Bispingowi na gali UFC Fight Night 127 w Londynie, sęk jednak w tym, że Bisping nie odpowiada na jego wyzwanie.

Po odwołaniu walki z Uriah Hallem na ostatniej gali UFC Fight Night 124 ze względu na poważne problemy ze zbijaniem wagi przez Halla, który ostatecznie trafił do szpitala, Belfort ma nadzieję, że uda mu się zakontraktować nowy pojedynek w Anglii.

Z wcześniejszych doniesień wynikało, że UFC faktycznie planuje zestawienie pojedynku rewanżowego między Belfortem i Bispingiem na UFC Fight Night 127, która odbędzie się 17 marca. Okazuje się też, że Belfort zaakceptował tę walkę, ale wciąż nie doczekał się jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony byłego mistrza wagi średniej Michaela Bispinga. W związku z tym „The Phenom” postanowił nieco ponaglić „Hrabiego”.

„Bisping przestań szukać wymówek. UFC zaproponowało nam walkę Belfort kontra Bisping 2 i ja zgodziłem się. Będę walczył z tobą w twoim rodzinnym mieście. Co ty na to? Zróbmy niesamowity show dla wszystkich fanów na całym świecie i odejdźmy w wielkim stylu.”

Jak dotąd Bisping nie odpowiedział na komentarz dotyczący oferty walki z Belfortem. Brazylijczyk wygrał walkę z Anglikiem w 2013 pokonując go przez TKO w drugiej rundzie kopnięciem na głowę, a następnie dokończył walkę ciosami w parterze.

Bisping miał wówczas po tej walce trochę na pieńku z Belfortem, ponieważ 40-letni Brazylijczyk stosował testosteronową terapię zastępczą (TRT) w czasie ich pojedynku, co było w tamtym czasie dozwolone. TRT został ostatecznie zakazane w MMA.

Podobnie jak Vitor Belfort, Michael Bisping planuje stoczyć swoją ostatnią walkę w karierze i chciał, aby doszło do niej w Anglii. Nie wiadomo jednak, czy jest on zainteresowany tym, by zmierzyć się teraz z Belfortem w rewanżu.

Bisping stop finding excuses. @ufc had offered us Belfort vs Bisping 2 and I said YES. I will fight you in your country. How about that? Let’s make an amazing show for all the fans around the the world and retire in great fashion… Thanks @ufc @danawhite for finding a way to help me with all the camp expenses and offering me this great fight. I promise you and all my fans; on March 17th in London you all will see the Phenom in the octagon. I’m leaving it all in there!! #teambelfort #legacy. Bisping para de arranjar desculpas. O UFC ofereceu Belfort vs Bisping 2 e eu aceitei. Dessa vez vamos lutar na sua casa, o q acha? Vamos fazer um grande espetáculo para todos os fãs espalhados pelo mundo e nos aposentarmos e grande estilo… e obrigado ao UFC em relação aos custos do meu treinamento e por ter me oferecido essa grande luta. Prometo a todos que dia 17 de Março em Londres vcs verão o Fenômeno no octógono. Eu vou deixar tudo dentro daquele cage!!

Post udostępniony przez Vitor „The Phenom” Belfort (@vitorbelfort)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.