Vitor Belfort: ”Chcę walczyć z wygranym Silva vs Sonnen”

null
(mmamania.com)

” Chcę walczyć ze zwycięzcą Anderson vs Sonnen, chcę walczyć o pas. Zobaczymy jak walka się potoczy, jeżeli będzie wymiana w stójce Anderson wygra zdecydowanie, jeżeli walka będzie toczyła się w parterze, również stawiam na Silvę. Sonnen to dobry facet, będzie starał się narzucać swoje tempo żeby zmęczyć Andersona, wszystko się wyjaśni podczas walki. ”

Były mistrz UFC Vitor Belfort wraca do treningów m.in. z Shawn Thompkins’em i Rayem Sefo. Phenom czeka na nazwisko swojego przeciwnika, czy będzie to Silva czy Sonnen? wszystko wyjaśni się 07 sierpnia 2010 na 117 gali UFC.

Cały wywiad z Vitorem Belfortem w środku.

Zacząłeś już treningi, jak one przebiegają po tak długiej przerwie? Ćwiczysz już rękę?

Jestem podekscytowany. Wróciłem do treningów i bardzo mnie to cieszy. Dziś odpocznę trochę i spędzę czas z rodziną, a jutro znów powrót do ciężkiej pracy. Mam dobrych ludzi, którzy mnie wspierają. Trenuje z Shawnem Thompkinsem i Rayem Sefo. Idzie nam naprawdę dobrze.

Na czym skupiałeś się najbardziej w okresie, w którym nie mogłeś walczyć? Oczywiście pomijając fizjoterapię.

Robiłem wszystko co tylko mogłem. Biegałem, pracowałem nad mięśniami, zawsze starałem się coś robić.

Krążyły plotki jakobyś miał walczyć z Michaelem Bispingiem na UFC 120, ale ludzie zaczęli mówić, że prędzej zmierzysz się z zwycięzcą walki pomiędzy Andersonem Silvą, a Chaelem Sonnenem na UFC 121. Jak jest naprawdę; z kim będziesz walczył po powrocie?

Naprawdę nie wiem. Na razie nie wiem nic oprócz tego, że chce tej walki. Chce walczyć o pas. Musimy poczekać na oficjalne informacje, wtedy dowiemy się kto będzie moim następnym przeciwnikiem.

Czy masz zamiar pozostać w USA do tego czasu?

Udam się do Brazylii. Wrócę tu (USA) w sierpniu i będę tu trenował do nadchodzącej walki.

Czego spodziewasz się po walce Silva – Sonnen? Póki co Anderson jest niepokonany w swojej dywizji, ale Sonnen niedawno zdobył wielkie zwycięstwo przeciwko Nateowi Marquardtowi. Myślisz, że ma jakiekolwiek szanse by pokonać Andersona? Jak myślisz, jak będzie wyglądała ta walka?

Jeśli będą walczyć w stójce, Anderson pokona go bez problemu. Jeśli walka przejdzie do parteru, to Anderson też jest tam mocny. Sonnen postara się narzucić swoje tempo żeby zmęczyć Andersona. Trzeba poczekać, żeby zobaczyć jak to wyjdzie naprawdę.

Co myślisz o prowokującym stylu Chaela Sonnena, który mówił wiele złych rzeczy o Andersonie i braciach Nogueira?

W zasadzie to nie mam nic do powiedzenia. Nie lubię tego typu promowania walk. Minotauro i Minotouro są wspaniali i są świetnymi sportowcami. Oni też nie mówią dużo i mają szacunek do innych, nikogo nie obrażają. Nie podoba mi się to co mówił Sonnen. Będzie musiał wypić piwo, które sobie nawarzył. Nic więcej nie dodam, to nie w moim stylu.

Czego mogą się spodziewać fani po Twoim powrocie do UFC?

Mogą mi wierzyć, że dam z siebie wszystko. Już nie walczę dla sławy. Mam inne powody, rzeczy w które wierze. Walczę dla rodziny, dla ludzi, którzy stoją u mego boku. Walczę dla moich fanów i dla UFC. Walczę by móc dać im najlepszy show i to właśnie mam zamiar zrobić. Zrobię wszystko co w mojej mocy, nie tylko w Oktagonie, ale także na treningach, będę ciężko pracował żeby być coraz lepszym. Każdego dnia ciężko pracuję dla moich fanów, każdego dnia próbuje zrobić odrobinę więcej dla nich. W UFC masz tylko 1 dzień, żeby pokazać to wszystko nad czym pracowałeś. Robię to z wielkim honorem i dumą i staram się by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będą mnie wspierać.

Wywiad dodany przez Simon. Przekład z Tatame.com

5 thoughts on “Vitor Belfort: ”Chcę walczyć z wygranym Silva vs Sonnen”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *