VIII Grand International Wushu Festival

VIII Grand International Wushu Festival

XV Puchar Polski Wushu Seniorów i Juniorów

4-5 czerwca 2011r., Warszawa Hala OSiR „Koło” ul. Obozowa 60

Na imprezę zaprasza Igor Kołacin oraz Fight24.pl

Polski Związek Wushu ma przyjemnośc zaprosić wszystkich sympatyków sztuk walk na coroczny Grand Wushu Festival. Będzie to już 8 edycja tej imprezy połączona z XV Pucharem Polski. Oprócz tradycyjnych konkurencji i form odbędą się przede wszystkim niezwykle widowiskowe walki w ramach Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w formule Sanda. Formuła walki jest niezwykle widowiskowa, to połączenie klasycznego kickboxingu z lowkickiem wraz z całą gamą rzutów, podcięć, wejść w nogi i obaleń. To takie mma bez walki w parterze (stójka plus sprowadzenia).

Program:

Sobota 4 czerwca

– 10.00 – Otwarcie zawodów

– 10.30 – Rozpoczęcie zawodów w konkurencjach form Taolu (na dwóch planszach) i eliminacji  walk Sanda (full contact) i Qingda (light contact)

– 18.30 – Uroczyste otwarcie VIII Grand International Wushu Festival: prezentacja ekip, pokazy mistrzów

Niedziela 5 czerwca

– 10.00 – Konkurencje form Taolu oraz finały walk Sanda/Qingda

– 17.00 – ceremonia nagradzania medalistów

Zawody rozgrywane są na specjalistycznych platformach do konkurencji form oraz platformie Leitai do walk Sanda/Qingda (platforma nie posiada lin okalających).

W Festiwalu oraz XV Pucharze Polski weżmie udział ponad 300 zawodników z ponad 30 klubów krajowych oraz reprezentacje innych państw, m.in: Białorusi, Rosji, Izraela, Czech, Norwegii. Puchar Polski stanowi eliminacje do kadry na II półrocze br. oraz kwalifikacje do reprezentacji na Mistrzostwa Świata Wushu, które odbędą się w dniach 6-15 pażdziernika 2011r w Ankarze.

Konkurencje:

Formy (taolu) – układy ruchów wykonywane indywidualnie lub grupowo:

– formy tradycyjne ( mające udokumentowane czas powstania i nauczania  – min 100 lat), wykonywane z wykorzystaniem technik ręcznych i nożnych oraz przy użyciu broni chińskich, np: miecz, szabla, włócznia, halabarda, itp.

– formy sportowe (nowoczesne układy zawierające wiele atrakcyjnych elementów akrobatycznych, które powstały głównie pod kątem rywalizacji sportowej i widowiskowości dyscypliny. Konkurencja była w programie turnieju Wushu podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie). Formy są wykonywane również z broniami chińskimi.

– Wolna walka Sanda (full contact) w kategoriach seniorów i juniorów 15-18 lat w walkach sportowych. Zawody odbywają się na platformie o wymiarach  8m x8m i wysokości 80 cm, bez lin zabezpieczających. Techniki można wykonywać z pełną siłą oraz stosować: rzuty, obalenia, podcięcia oraz wyrzucenia poza platformę walki. Konkurencja była w programie turnieju Wushu na Igrzyskach w Pekinie.

– Wolna walka Qingda (light coctact) turniej odbywający się według regulaminu, który ogranicza siłę uderzeń oraz strefy ataku.

Regulaminy są dostosowane do wieku i umiejętności ćwiczących tak aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo podczas startu.

Poniżej, krótki link do Mistrzostw Świata w Sanda i prezentacja tej formuły walki, która będzie rozgrywana podczas VIII Grand WuShu Festival:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *