Valentina Shevchenko: Prawdopodobnie moja kolejna walka będzie w wadze muszej

mmafighting.com

Była pretendentka do mistrzostwa wagi koguciej rozważa zejście do lżejszej kategorii.

W walce wieczoru UFC 215 Valentina Shevchenko (14-3, 3-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) po raz drugi przegrała walkę z Amandą Nunes (15-4, 8-1 w UFC) i straciła szansę na zdobycie pasa wagi koguciej. Po porażce zawodniczka z Kirgistanu nie mogła zgodzić się z werdyktem sędziów, teraz głęboko rozważa zejście do dywizji muszej.

Myślę nad zejściem do wagi muszej, prawdopodobnie moja kolejna walka będzie w wadze muszej. 125 funtów jest bliższe mojej wadze, to prawdziwa moja kategoria pomimo tego, że w limicie 135 funtów czuję się komfortowo. Czuję, że w wadze muszej będę w stanie używać całej mojej techniki i moich umiejętności, ponieważ będę walczył z takimi rywalkami jak ja.

Niedawno Valentina ujawniła, że na co dzień waży około 138 funtów i nie musiała wiele ścinać do limitu kategorii koguciej. Teraz, po powstaniu dywizji muszej, rozważa rywalizację w limicie 125 funtów.

Kiedy ta dywizja musza została stworzona myślałam: 'ok, to jest moja prawdziwa kategoria wagowa’, ale ja nigdy nie uznawałam dywizji muszej za opcję, ponieważ nie było jej w UFC a wiedziałam, że nie będę w kategorii słomkowej. W wadze koguciej czuję się komfortowo i mogę w niej walczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.