Vadim Nemkov spodziewał się walki z Coreyem Andersonem w finale grand prix na gali Bellator 277. Mistrz zasugerował kolejnego rywala

Mistrz wagi półciężkiej Vadim Nemkov przewidział jednego z dwóch możliwych przeciwników na koniec swojej drogi w turnieju grand prix wagi półciężkiej Bellatora i miał rację.

Na gali Bellator 277 Nemkov (14-2 MMA, 7-0 BMMA) będzie bronił tytułu, który posiadał przez cały turniej, mierząc się z byłym pretendentem do tytułu UFC w wadze półciężkiej Coreyem Andersonem (16-5 MMA, 3-0 BMMA) w co-main evencie gali.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że w ogóle doszło do tej walki” – powiedział Nemkov na środowej konferencji prasowej. „Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Fedor (Emelianenko) przyleci dzisiaj i cały team będzie w komplecie. Jestem bardzo wdzięczny Bellatorowi. (…) Kiedy zaczynało się to grand prix, wiedziałem, że będzie to albo Corey Anderson albo Ryan Bader, kiedy spodziewałem się, że będę w finale, czyli teraz. Jestem gotowy na zwycięstwo w piątkowy wieczór”.

Podobnie jak jego mentor, wielki Emelianenko, posiadacz tytułu Bellatora w wadze półciężkiej, Nemkov jest nonszalancki jeśli chodzi o optykę walki lub stawkę, która może z niej wynikać. W związku z tym nie chciał się wychylać z takimi czy innymi przewidywaniami. Wie tylko, że jeśli wygra, umocni się na pozycji jednego z najlepszych na świecie.

„Myślę, że będzie to jeden z najlepszych pojedynków, ale znowu, zabawa w przewidywania to tylko domysły” – powiedział Nemkov. „Walka pokaże, ale uważam, że po zapewnieniu sobie zwycięstwa będę jednym z najlepszych zawodników wagi półciężkiej na świecie”.

Jeśli uda mu się pokonać Andersona, będzie to oznaczało, że Nemkov pokonał czterech z pięciu najlepszych pretendentów do tytułu mistrzowskiego, z wyjątkiem Anthony’ego „Rumble” Johnsona, który obecnie zmaga się z problemami zdrowotnymi uniemożliwiającymi mu kontynuowanie kariery.

W związku z tym Nemkov wyraził zainteresowanie walką z mistrzem Bellatora w wadze średniej Gegardem Mousasim (14-2 MMA, 7-0 BMMA), który niedawno został zestawiony do walki z Johnnym Eblenem (11-0 MMA, 7-0 BMMA) w głównym pojedynku gali Bellator 282. Prezydent Bellatora Scott Coker już w przeszłości zaznaczał, że jest otwarty na zmianę kategorii wagowej, jeśli Mousasi o to poprosi.

„Jeśli Mousasi będzie chciał tej walki, a Bellator ją dopuści i fani będą chcieli ją zobaczyć, to zdecydowanie powitam go w wadze półciężkiej” – powiedział Nemkov. „To zdecydowanie jest walka, którą chciałbym stoczyć i zobaczyć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *