Vadim Nemkov obronił tytuł w rewanżu z Philem Davisem na gali Bellator 257 i awansował do półfinału turnieju grand prix wagi półciężkiej

Bellator

Pierwsza obrona tytułu mistrza wagi półciężkiej Bellatora przez Vadima Nemkova zakończyła się zwycięstwem przez decyzję w walce rewanżowej z Philem Davisem na gali Bellator 257.

Vadim Nemkov (14-2 MMA, 6-0 BMMA) wypunktował Phila Davisa (22-6 MMA, 9-3 BMMA) przez jednogłośną decyzję. Walka o mistrzostwo odbyła się w ramach turnieju grand prix wagi półciężkiej Bellatora. Nemkov awansuje tym samym do półfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą walki Anthony Johnson vs. Yoel Romero, która odbędzie się 7 maja na gali Bellator 258.

W pierwszej rundzie obaj zawodnicy walczyli w stójce i nikt z nich nie próbował przenosić akcji do parteru. Żaden z nich nie zrobił nic znaczącego. Jednak to mistrz był bardziej aktywny od Davisa i zadawał więcej ciosów.

W drugiej rundzie akcja nabrała tempa. Nemkov zdołał powalić Davisa ciosem podbródkowym i zmusić go do walki o przetrwanie. Davis świetnie unikał kolejnych ciosów i przyciskał Nemkova do klatki na tyle długo, by mógł dojść do siebie, ale Nemkov przeważał nad nim przez resztę rundy.

W trzeciej rundzie Davis lepiej radził sobie z wywieraniem presji i wymuszaniem akcji, ale Nemkov wciąż trafiał czystszymi ciosami i był nieco bardziej ruchliwy. Mistrz kontrolował większość akcji w stójce.

Czwarta runda była w dużej mierze kontynuacją trzeciej. Nemkov trafiał częściej i miał większą siłę uderzeń. Davis spadł na drugi plan, ale udało mu się obudzić mistrza pod koniec rundy. Na około minutę przed końcem Davis trafił prawą ręką, która lekko oszołomiła Nemkova. W kolejnych wymianach Davis jeszcze kilka razy trafił czysto, ale nie wyrządził Rosjaninowi większych obrażeń. Była to prawdopodobnie najlepsza runda w wykonaniu Davisa.

W ostatniej rundzie Davis starał się wykorzystać impet z końcówki czwartej rundy. Napierał i był bardziej agresywny, dzięki czemu walka była dużo bliższa, a nawet miał lekką przewagę. Była to godna podziwu próba, ale przyszła za późno, gdyż Nemkov zrobił wystarczająco dużo, aby przejąć kontrolę nad początkowymi rundami walki.

Vadim Nemkov pokonał Phila Davisa przez jednogłośną decyzję (48-47, 48-47, 48-47)

Nemkov pozostaje niepokonany pod sztandarem Bellatora. W sierpniu zdobył tytuł mistrza Bellatora w wadze 205 funtów pokonując Ryana Badera w drugiej rundzie. Nemkov ma obecnie serię siedmiu zwycięstw. Jego ostatnią porażką była przegrana z Karlem Albrektssonem w 2016 roku na gali RIZIN FF 1.

Davis zakończył swoją passę trzech wygranych pojedynków. Posiada bilans 5-2 w swoich ostatnich siedmiu walkach, z czego dwie porażki przypadły w pojedynkach z Nemkovem, ponieważ poprzednio przegrał z Rosjaninem przez niejednogłośną decyzję w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *