UWC 7: Easton/Beebe zmienione na „bez wyniku”

Wygrana Eastona z Beebe została zmieniona na „bez wyniku” przez stanową agencję nadzorczą, Virginia Professional Boxing i Wrestling Program. Walka będzie zapisana jako „bez wyniku” dopóki komisja nie ukończy dochodzenia, którego konsekwencją może być zmiana statusu walki na „nieodbyta”.

Walkę zdominował Beebe (większość sędziów punktowych dała mu zwycięstwo na punkty 49-46). Beebe kontrolował i minimalizował ataki Eastona w parterze. Fala krytyki przetoczyła się też nad sposobem organizacji gali. Wynik został zmieniony dopiero na skutek protestu, ale to i tak dobrze rokuje, że komisja chce naprawić błąd.

„Wiem, że decyzja jest nieodwołalna; najlepiej będzie, jeśli status walki zostanie zmieniony na nie odbyła się, bo to będzie najkorzystniejsze dla obu zawodników.” – powiedział Holland, producent wykonawczy gali. – „To się nie zaczęło od listownej skargi na temat wyniku walki do departamentu. Ja sam to zacząłem w poniedziałkowy poranek. Pierwszą rzeczą, jaką wtedy zrobiłem po wejściu do biura, było podjęcie kroków, aby wszystko było fair”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *