Usman Nurmagomedov odniósł zwycięstwo w swoim debiucie w Bellatorze, pokonując Mike’a Hamela na gali Bellator 255

Bellator

Rywalizujący w wadze lekkiej, kuzyn byłego mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, Usman Nurmagomedov wypunktował w piątek Mike’a Hamela przez jednogłośną decyzję w głównej karcie gali Bellator 255.

Był to solidny występ Usmana Nurmagomedova (12-0 MMA, 1-0 BMMA), który utrzymywał walkę głównie w stójce, deklasując Hamela (7-5 MMA, 0-2 BMMA).

W pierwszej rundzie Nurmagomedov atakował kopnięciami i ciosami. Hamel próbował się bronić, ale widać było, że to Nurmagomedov jest aktywniejszym zawodnikiem. Co ciekawe, Nurmagomedov podjął tylko jedną próbę obalenia i nie udało mu się jej wykonać.

Druga runda była bardzo podobna do pierwszej, ale Hamel wydawał się być bardziej pewny siebie. Hamel zadawal lepsze ciosy i udało mu się zdobyć obalenie. To była lepsza runda dla Hamela, ale nawet wtedy Nurmagomedov zakrwawił twarz Hamela wieloma mocnymi ciosami i był w stanie uniknąć mocniejszych uderzeń.

Trzecia runda była najbardziej wyrównaną. Hamel kontynuował swoją taktykę i wywierał presję na Nurmagomedova. Udało mu się zadać więcej ciosów przez które Nurmagomedov wydawał się znacznie zwalniać. Jednak Nurmagomedov wciąż dobrze radził sobie z wyprowadzaniem ciosów, choć nie były one tak częste. W jednej z wymian, na dwie minuty przed końcem rundy, Nurmagomedov trafił dobrym kopnięciem na korpus i to spowolniło Hamela. Nie było to tak dominujące starcie jak w pierwszej rundzie, ale Nurmagomedov miał przewagę w uderzeniach.

Usman Nurmagomedov pokonał Mike’a Hamela przez jednogłośną decyzję (29-28, 30-27, 30-27)

Usman Nurmagomedov po raz pierwszy walczył w USA. 22-latek przez całą swoją zawodową karierę walczył głównie w Rosji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *