Urijah Faber odrzucił walkę z Thomasem Almeidą

Ostatecznie Amerykanin został wycofany z karty UFC Fight Night 62 a Brazylijczyk zawalczy na UFC 186.

W walce wieczoru marcowej gali, która miała odbyć się w Rio de Janeiro Urijah Faber (32-7, 8-3 w UFC, #3 w rankingu UFC) miał podjąć Raphaela Assuncao (23-4, 7-1 w UFC, #4 w rankingu UFC). Brazylijczyk doznał kontuzji w wyniku czego rozpoczęły się poszukiwania zastępcy. Ostatnim który mógł zawalczyć z 35-latkiem był Thomas Almeida (17-0, 1-0 w UFC) jednak The California Kid odrzucił tę propozycję tłumacząc, że w walce z młodym Brazylijczykiem miałby bardzo mało do zyskania. Ostatecznie członek teamu Alpha Male nie wystąpi na brazylijskiej gali.

Nową walką wieczoru ogłoszono starcie w wadze półśredniej między Demianem Maią (19-6, 13-6 w UFC, #7 w rankingu UFC) a Ryanem LaFlare (11-0, 4-0 w UFC, #15 w rankingu UFC).

Almeida swój kolejny pojedynek stoczy na UFC 186 podejmując Yvesa Jabouina (20-9, 5-3 w UFC). Thomas w pierwszej walce w oktagonie UFC pokonał Tima Gormana (8-4, 0-2 w UFC) na punkty. Dla Yvesa będzie to dziewiąty występ pod szyldem największej organizacji MMA na świecie. W dotychczasowych bojach Jabouin odniósł 5 zwycięstw i 3 porażki.

Do karty gali oznaczonej numerem 186 dołączył także pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy Johnem Makdessim (12-3, 5-3 w UFC) i Abelem Trujillo (12-6 1 NC, 3-2 1 NC w UFC).

5 thoughts on “Urijah Faber odrzucił walkę z Thomasem Almeidą

  1. z jednej strony jestem rozczarowany, a z drugiej strony rozumiem Fabera, że nie boi się walczyć z kimkolwiek udowodnił, że ma wielkie serce również. Cóż, powoli zbliża się do końca kariery i dąży do wielkich walk, a takiego chłopaczka do by w dżinsach wciągnął.

  2. Kogo jak kogo, ale Fabera o obsranie przed mlodym bym nie posadzal. Mlody ma stoczona 1 walke w UFC i nie jest nawet w rankingu. Ta walka nic Faberowi nie daje. Gosc ma 35 lat i niedlugo pewnie bedzie konczyl kariere, wiec chce jak najszybciej dostac jeszcze walke o pas, zeby cos $$ zarobic na emeryturke…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.