„Umowa była na stole, ale…” – Jorge Masvidal o tym, co zatrzymało jego walkę z Kamaru Usmanem na UFC 249

mmaweekly.com

Chociaż nie ma to już teraz większego znaczenia, ponieważ gala UFC 249 została odwołana, to Jorge Masvidal wyjawił, że jego walka o tytuł wagi półśredniej z mistrzem Kamaru Usmanem była realną opcją – tylko oferowane pieniądze nie były według niego adekwatne.

Gala UFC 249 była przez ostatnie tygodnie i dni najważniejszą kwestią w światowym MMA. Pomimo ogromnych problemów, które mimo wszystko udało się przezwyciężyć, gala zyskała nową kartę walk, pojedynek wieczoru oraz nową lokalizację, ale ostatecznie i tak została odwołana. Jednak jedną z walk, które UFC próbowało dodać do karty, była walka o tytuł wagi półśredniej pomiędzy mistrzem Kamaru Usmanem a Jorge Masvidalem.

W wywiadzie udzielonym BT Sport, Masvidal ujawnił, że rzeczywiście zaoferowano mu walkę z Usmanem, jednak jedna rzecz przeszkodziła mu w podjęciu tej walki – pieniądze.

„Umowa była na stole, ale kiedy została przedstawiona w pełni wraz z jej całym zakresem i jak to miało się rozegrać, budżet naprawdę nie był w stanie pokryć tego, o co prosiliśmy. Cena, którą przedstawiłem, nie chciała być zapłacona. Ten drugi koleś, kto wie, czy wszedł w to, czy nie, ale moja cena nie została zaakceptowana. Za czynnik ryzyka, chciałem dostać odpowiednie wynagrodzenie, a tego wynagrodzenia tam naprawdę nie było.”

„Gamebred” jest jednak optymistycznie nastawiony co do tego, że w przyszłości jego walka z „Nigeryjskim Koszmarem” zostanie zestawiona:

„Nie byliśmy zbyt daleko od tego, możemy sprawić, że w przyszłości to się uda. Myślę, że w lipcu, zetnę głowę tego gościa, co będzie mógł zobaczyć cały świat.”

Lipiec może być zbyt optymistycznym i wczesnym terminem, biorąc pod uwagę niepewność całej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Wydaje się jednak, że posiadacz pasa BMF będzie następnym przeciwnikiem do pojedynku z Usmanem.

3 thoughts on “„Umowa była na stole, ale…” – Jorge Masvidal o tym, co zatrzymało jego walkę z Kamaru Usmanem na UFC 249

  1. To jest tylko solidny zawodnik, który miał kupę szczęścia. Wie, że Usman go zajedzie. Nawet nie tyle, że szybko odstrzeli tylko brutalnie zajedzie i jego akcje pójdą na łeb na szyję. Dlatego w ogóle nie chce walczyć o pas, a jak już conor nie da mu wypłaty życia, albo nicka diaza nie wpuszczą do klatki to chce chociaż dużo kasy za lanie dostać. Tyle w temacie.

  2. troche się nie zgodze morla.

    2 scenariusze:

    Usman obala albo gniecie w siatke i klinczuje wyniszcza Masvidala kondycyjnie.Wygrywa.

    Walka idzie w stójce wymian i dobre obrony Masvidala – wygrana na punkty Masvidal

  3. Zobaczymy jak to wyjdzie, ja swojego typu jestem dość pewny, więc jak będzie w miarę sensowny kurs to pewnie trochę pogram. Oczywiście to jest sport, więc jasne, że Masvidal ma jakieś szanse trafić, ale kompletnie tego nie widzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.