UFC zwalnia jedną z ikon organizacji, cutmana Jacoba ‘Stitch’ Durana

badboy.com
badboy.com

Oto kolejna smutna informacja. UFC rozstało się z cutmanem Jacobem „Stitch” Duranem – weteranem i legendą w swoim fachu.

Duran poinformował na swoim Twitterze o rozstaniu z UFC i co było powodem podjęcia tej decyzji:

Jacob Duran jest, a właściwie był jedną z ikon największej organizacji MMA i niektórzy fani pamiętają go praktycznie od zawsze. „Stitch” pojawił się w grach video UFC i był stałym elementem wizerunku UFC. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu dbał o bezpieczeństwo zawodników i niejednokrotnie od jego decyzji zależały losy pojedynku. Okazuje się, że po raz kolejny umowa z Reebokiem lub jej ewentualne komentowanie i krytykowanie sprawia, że UFC podejmuje czasami niezrozumiałe dla nas i szokujące decyzje.

Czy w przyszłości może dojść do tego, że zawodnicy także mogą zostać zwolnieni ponieważ ośmielili się skrytykować UFC, Reeboka itp.? Skoro UFC nie zawahało się zwolnić tak ważnej osoby jak Duran, to, czy będzie się wahać wobec zwykłych zawodników?

Marc Raimondi z MMAFighting.com rozmawiał o całej sprawie z Jacobem Duranem:

„To nauczka. Nie ma mowy, że ja jako osoba, dorosła osoba znów będę przez to przechodził. To narastało już od lat, kiedy UFC okazywało brak szacunku dla wielkiej pracy jaką wykonują cutmeni.”

Duran wspomniał też, że najbardziej zdenerwowało go to, że szef UFC Dana White nie zadzwonił do niego osobiście. To White sprowadził go do UFC w 2001 roku po tym jak obserwował go na gali K-1 w Bellagio w Las Vegas. Duran powiedział, że on i White pracowali razem nad stworzeniem programu dla cutmanów i pozwolił White’owi na „zmianę całej mojej kariery.

„To kolejna rzecz, która mnie wkurza, że on nie miał jaj aby do mnie zadzwonić, tylko jacyś inny goście do mnie zadzwonili.

To nie tak, że teraz nie będę miał pracy. Po prostu praca z zawodnikami i ludźmi z UFC sprawiała mi przyjemność. To, że Dana nie miał jaj, by do mnie zadzwonić, pokazało tylko jaki ma charakter i z czym miałem do czynienia.”

9 thoughts on “UFC zwalnia jedną z ikon organizacji, cutmana Jacoba ‘Stitch’ Durana

  1. co za łysy buc… chapie teraz kupę siana od tego durnego reeboka, to nawet cenzure wprowadził. Głupek zaczyna igrać, dużo zawodników jest niezadowolonych. Jeśli na rynek wejdzie ktoś taki jak al haymon w boksie to całe ufc gruchnie jak domek z kart.

  2. Stitch był legendą wiele wielkich wojen trwało tylko dzięki temu że Stitch był w stanie „poskładać” zawodników w przerwie. To on stworzył standardy zawijania dłoni do mma… ludzie najpierw zawijali dłonie jak do boksu ale tam nadgarstki bły zbyt sztywne do graplingu i ciężko było znalesć złoty środek… każdy powie że to stitch nauczył pokolenie cutmenów jak zawijać dłonie do mma- zapobiegając niezliczonej ilości kontuzji. The Mask z Tapout został wciągnięty przez łysego do hall of fame za wład w rozwój mma a Stitch zostaje zwolniony za wypowiadanie się z szacunkiem o umowie która pozbawiła go pieniędzy. I dokładnie jak napisał Ridge Bellator zyska świetnego cutmana który wciąż będzie rozwijał tę stronę mma.

  3. Stitch zazwyczaj miał kontrakt na 4-5 fighterów podczas gali ale wiązał ręce większości bo każdy go o to prosił nigdy nie kazał płacić sobie za to… każdy cutman w UFC uczył się tej techniki od niego- nigdy nie kazał sobie płacić za to. Robił i robi to z miłości do sportu ale po prostu chciał być godnie traktowany za co został zwolniony

  4. Kolejna osoba, która powinna być traktowana z szacunkiem i godnością, nie udzielająca kontrowersyjnej wypowiedzi tylko stwierdzająca fakt. Dana mógł się faktycznie zmienić przez te lata, coś tam w jego łysej głowie mocno nie gra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *