UFC zapowiada walkę Silva vs GSP

Dana White zaskoczył wszystkich ujawnieniem planu organizacji walki między mistrzem wagi półśredniej Georgesem St. Pierre a mistrzem wagi średniej Andersonem Silvą.

We wtorek w programie UFC Tonight prezydent UFC stwierdził, że jeśli GSP pokona Carlosa Condita będzie mógł podjąć walkę z Andersonem Silvą.

„Myślę, że jesteśmy już bardzo blisko,” powiedział White w kwestii super-walki pomiędzy dwoma mistrzami. „Jeśli GSP pokona Condita to jego następnym celem będzie Silva.”

White powiedział, że walka najprawdopodobniej odbędzie się w catchweight 180 funtów. Stanie się tak dlatego ponieważ GSP stwierdził, że nie chce na stałe przechodzić do wagi średniej.

Przedstawiona super-walka była omawiana już przez ostatnie kilka lat, ale nigdy nie doszła do skutku. „Ci ludzie chcą walczyć ze sobą teraz,” dodaje White.

Ten pojedynek będzie jednym z największych starć w historii sportów walki i może się okazać, że zorganizowanie go na typowym stadionie liczącym tylko 20.000 miejsc może okazać się złym pomysłem. Rozwiązaniem tego problemu może być umieszczenie widowiska na Cowboys Stadium w Dallas w Teksasie, który może pomieścić ponad 100.000 ludzi.

Silva i St. Pierre są powszechnie uważani za dwójkę najlepszych zawodników pond-for-pound w historii MMA.

31-letni St. Pierre (22-2) nie walczył w tym roku z powodu kontuzji kolana, ale niedawno otrzymał pozytywne wyniki i będzie mógł stoczyć pojedynek z Carlosem Conditem, który jest tymczasowym posiadaczem pasa. Walka zaplanowana jest na UFC 154, która odbędzie się 17 listopada w Montrealu.

11 thoughts on “UFC zapowiada walkę Silva vs GSP

  1. Czyli ten catchweight i tak bardziej po stronie Silvy, bo to bliżej 185 niż 170. Poza tym b. duża różnica zasięgu. Silva ma chyba największy zasięg w średniej, więc przy kolesiu z Welterweight ta różnica będzie porażająca. Dla mnie to trochę niesprawiedliwe – już szybciej powinien walczyć z Jonesem, są bardziej zbliżeni warunkami fizycznymi, ale z nim nie chce, bo ma już mniejsze szanse na zwycięstwo.
    Najlepszym zawodnikiem dla Silvy, jeśli chodzi o warunki fizyczne byłby Rockhold…

  2. ja myślę że GSP ma szanse wygrać z Silvą GSP też ma dobrą stójkę i też jeździ trenować też boks do freddiego roacha i też dużo się nauczy no i jeszcze te nieziemskie zapasy GSP i jeszcze GSP ma dobra kondycje nie to co Sonnen w 2 rudzie już nie miał sił a Anderson też ma dobra stójkę ale Anderson nie ma takich zapasów co GSP najlepiej dla GSP będzie jak by obalał Andersona ja nie mówię że GSP nie ma szans z Andersonem w stójce bo GSP też ma dobrą stójkę i może go pokonać ale mi chodzi o to że Sonnen już pokazał że idzie obalić Andersona i pewnie GSP by dożył żeby obalić Andersona dla mnie nie ma różnicy czy GSP znokautuje Andersona czy go poda czy będzie leżał 5 rund na Andersonie może leżeć 5 rund na Andersonie ale chociaż GSP by wygrał ale wole żeby do tej walki nie doszło bo lobię obydwóch i nie chciał bym widzieć któregoś przegranego dla mnie najlepiej by było jak GSP i Anderson byli się swojej wadze i było by git

  3. Według mnie nie powinno takich walk się organizować ,bo po
    co? Tu chodzi o kasę i to grubą . Anderson i GSP to ikony MMA tak jak Fiodor ,BJ Pen ,Matt Hughes i wielu innych wspaniałych zawodników .Ta walka niczego nie udowodni nikt nie zabierze pasa nikt go nie straci .Szanse obu oceniam podobnie mie skreślał bym GSP to inteligentny zawodnik ma zawsze dobry game plan ale Spider nie mieści się w żadnych schematach on może zrobić wszystko ,ale trzeba pamiętać że czas nie pyta tylko ucieka i w tej walce Anderson będzie miał już 38 lat .To nie mało a czasami mistrz starzeje się w czasie jednej walki ktoś tam powiedział }}, więc Panowie nie lekceważcie GSP jest sporo młodszy i na ziemi lepszy niż Spider ,stójka wiadomo nie ma bata na Pająka .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.