UFC zainauguruje dywizje muszą kobiet wraz z The Ultimate Fighter 26

UFC ogłosiło oficjalnie powstanie nowej kobiecej dywizji jaką będzie kategoria musza (125 lbs/56,7 kg) i jej inauguracja odbędzie się podczas 26 sezonu The Ultimate Fighter.

Będzie to druga dywizja UFC, która pojawi się wraz z TUF’em. Pierwszą była kategoria słomkowa zainaugurowana na TUF 20, której pierwszą mistrzynią była Carla Esparza, a obecnie jest nią Joanna Jędrzejczyk.

UFC przedstawiło oficjalną notę prasową informującym o castingu do dywizji muszej, który odbędzie się 23 maja w Palace Station Hotel w Las Vegas. W castingu tym mogą wziąć udział zawodniczki w wieku 21-34, które mają na swoim koncie zwycięstwa i stoczone przynajmniej trzy zawodowe walki. Co ważne, 26 sezon TUF’a będzie również otwarty dla zawodniczek walczących już w UFC, które będą w stanie zrobić i utrzymać wagę muszą w trakcie trwania całego sezonu.

Poprzedni casting dla zawodniczek wagi słomkowej i koguciej oraz dla zawodników w wadze średniej został odwołany. Nagrywanie 26 sezonu TUF’a rozpocznie się w lipcu, a jakis czas później odbędzie się  premiera w Fox Sports 1.

Pierwszy sezon The Ultimate Fighter zadebiutował w 2005 roku i dzięki temu show na scenie MMA pojawiło się wiele nazwisk, które odniosły sukces w organizacji UFC. Wśród nich jest pięciu mistrzów Forrest Griffin, Rashad Evans, Michael Bisping, TJ Dillashaw, Matt Serra i jedna mistrzyni Carla Esparza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *