UFC w Polsce bardzo prawdopodobne

UFC przygotowuje się do wielkiego tournee po całym świecie. Gale tej organizacji zostały już ogłoszone w Japonii, Australii oraz Szwecji. Dodatkowo Marshall Zelaznik, dyrektor rozwoju międzynarodowego UFC wyjawił ESPN, że w 2012 roku UFC będzie chciało zorganizować trzy lub cztery gale poza USA i Kanadą.

Pod koniec 2012 roku jedna gala odbędzie się w Wielkiej Bytanii natomiast na 80 procent pewne jest, że galę UFC zobaczą fani MMA w Azji a dokładniej gdzie typowane są trzy kraje: Makau w Chinach, Singapur oraz Filipiny. Co do Chin to jeszcze nic pewnego ponieważ urząd w Pekinie nadal pracuje nad chińskimi władzami w celu organizacji takiego wydarzenia.

Meksyk jest wysoko na liście, za to fani na Bliskim Wschodzie będą musieli poczekać ponieważ w Abu Dhabi będą odbywać się koncerty i zabraknie miejsca do zorganizowania gali UFC. Oznacza to także praktycznie całkowite wykluczenie tego rejonu, który posiada 10% udziału w spółce UFC.

Zelaznik powiedział, że międzynarodowy zespół UFC rozwija się szybko i ma na oku także kraje w Europie. Brane są pod uwagę Włochy i kraje Europy Wschodniej do grona którego należy także Polska, która jest najbardziej prawdopodobnym miejscem organizacji gali UFC.

14 thoughts on “UFC w Polsce bardzo prawdopodobne

 1. Z jakimi władzami? LN organizuje gale w ergo arenie i jeśli bedzie zainteresowanie to bedzie gala. Mnie akurat średnio by to obeszło, ale mysle, że przy odpowiedniej reklamie mógłby to być sukces. Może nie na skale kliczko-adamek, ale zawsze. Tylko jaka TV by to pokazała? Polsat na ufc nie ma licencji chyba, orange ma ale ta TV ma mały zasięg w porównaniu do polsatu. PPV to byłby strzał w kolano, i komercyjna katastrofa.

 2. nawet jak nie bedzie polakow to bym pojechal takie wydarzenie to cos pieknego dla fanow mma.
  i moim zdaniem ten kto interesuje sie chodz odrobine mma powinnien tam byc poniewaz to jest rozwoj dla naszej dyscypliny a przeciez jesli nie my to przecietny kowalski sie tym sam nie zainteresuje.

 3. Ergo Arena ma 11000 miejsc, a to za mało na UFC. Prędzej już na którymś z nowych stadionów jak to miało miejsce podczas walki adamek – kliczko. Co do transmisji myślę, że któraś ze stacji pokusiła by się o wykupienie praw i transmisja byłaby normalnie w
  TV, tak jak to miało miejsce na UFC 37,5 w Anglii. No i ostatnia kwestia to polscy zawodnicy. Nie wiadomo czy Soszyński będzie jeszcze walczył więc jest tylko Palaszewski.

 4. Z całym szacunkiem ale ufc w Polsce stadionu nie zapełni. Adamek – Kliczko zapełnił bo walczył polak z najlepszym bokserem świata wagi ciężkiej a coś takiego działa na wyobraźnie mas. Moja babcia, która nie ma pojecia o sporcie wie, kto to jest Adamek, ale na bank nie zna nazwiska nikogo z ufc 😛 Trywializuje ale taka jest sytuacja, kliczko i adamek to nazwiska znane ogólnie faną sportu, natomiast nazwiska zawodników z ufc są znane tylko fanom sportów walki. W uk, szwecji i innych krajach ufc tez jest w halach, wiec nie widze możliwości aby w Polsce było inaczej. Z tym, że cały czas gdybamy bo to tylko plotki 😛

 5. martin: Z całym szacunkiem ale ufc w Polsce stadionu nie zapełni. Adamek – Kliczko zapełnił bo walczył polak z najlepszym bokserem świata wagi ciężkiej a coś takiego działa na wyobraźnie mas. Moja babcia, która nie ma pojecia o sporcie wie, kto to jest Adamek, ale na bank nie zna nazwiska nikogo z ufc Trywializuje ale taka jest sytuacja, kliczko i adamek to nazwiska znane ogólnie faną sportu, natomiast nazwiska zawodników z ufc są znane tylko fanom sportów walki. W uk, szwecji i innych krajach ufc tez jest w halach, wiec nie widze możliwości aby w Polsce było inaczej. Z tym, że cały czas gdybamy bo to tylko plotki

  Nie ma mowy żeby zrobili gali na stadionie, ale bilety na hale pewnie poszły by w takim tempie jak w Szwecji.

 6. Jakie stadiony? Co wy gadacie? Wiecie ile ma hala na której odbędzie się dzisiejsze UFC:RIO? 15 000. Dużej różnicy nie ma.
  Podobną pojemność mają inne hale.
  11 000 zapełniłoby się w 100% jestem przekonany. Jakieś nazwiska w miarę dobre + dobra promocja i byłby hit.

 7. W sumie jak teraz popatrzyłem to faktycznie te areny z UK, Irlandi czy w Niemczech gdzie odbywały się Ufc mają miejsc 15000-20000 więc podobnie. A co do zapełniania miejsc, pewnie również z zza granicy (np. Niemcy) by ludzi przyjeżdżali. Co prawda na NAZWISKA to bym raczej nie liczył…

 8. UFC byłoby w stanie wypełnic w Polsce arene 15K+. Ile mamy w Polsce fanów mma i UFC ? 10k 20k 40k 100k? wiecej? Harkorowi fani na 100% nie odpuszczą sobie tej gali, „gwiazdy tv” + bogacze zawsze wypełnią najbardziej lukratywne i najdroższe stanowiska przy arenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *