UFC w Niemieckiej telewizji – małe sprostowanie, więcej informacji!

11 dni po oficjalnym ogłoszeniu przez promotora MLK odnośnie wejścia UFC na telewizyjny rynek Niemiec, otrzymaliśmy gorącą informację.

W przeciwieństwie do różnych sprawozdań, które błędnie zacytowały władze jednego z największych czasopism w Europie – Der Spiegel, żadne nadawcze porozumienie pomiędzy ProSieben a UFC nie zostało osiągnięte, jak podaje Zuffa.

Nadal mamy wiele czasu do imprezy w Niemczech, by UFC dogadało warunki z jakąś telewizją. Gala UFC 99 planowana jest na dzień 13 czerwca 2009 roku. Impreza ma odbyć się w Lanxess Arena, w Kolonii.

Porozumienie, o które walczy ProSieben nie ma tylko być dla kanału Monachijskiego, ale także dla Austrii, Szwajcarii, i Europy Wschodniej!

Jak donoszą zagraniczne źródła ProSieben ma 5,5 miliona widzów.

Plany współpracy są wielkie, naprzykład Niemiecka/Europejska wersja „The Ultimate Fighter”

Ale jak donosi serwis sherdog.com Zuffa prowadzi rozmowy z jeszcze jednym niemieckim kanałem tematycznym – DMAX.

Fragment maila od Stefanie Braun – redaktora tejże stacji:

„To prawda, jesteśmy aktualnie w trakcie prowadzenia rozmów z UFC”

„DMAX jest zainteresowany marką UFC, ponieważ wielu młodych ludzi oglądających nasz kanał interesuje się tą organizacją. Nasz kanał jest kanałem typowo dla mężczyzn, i to głównie do nich kierujemy nasze wszystkie programy”

Tak więc jak widzimy niewiemy jeszcze na jakim kanale będie dane nam oglądać UFC. Pewne jest jedno – jakiś kanał napewno przystanie na ugodę z UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *