UFC TUF 21: Finale – wyniki i relacja na żywo

bloodyelbow.com
bloodyelbow.com

Wyniki po przejściu.

Walka wieczoru:
170 lbs: Stephen Thompson pokonał Jake’a Ellenbergera przez KO (obrotówka i ciosy) 4:29, runda 1

Karta główna (godzina 3:00 czasu polskiego):
170 lbs: Kamaru Usman pokonał Haydera Hassana przez poddanie (trójkąt rękami) 1:19, runda 2
170 lbs: Michael Graves pokonał Vicente Luque przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Jorge Masvidal pokonał Cezara Ferreirę przez KO (łokcie w klinczu i ciosy w parterze) 4:22, runda 1
115 lbs: Michelle Waterson pokonała Angelę Maganę przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:38, runda 3
148,5 lbs: Maximo Blanco pokonał Mike’a de la Torre przez TKO (prawy prosty) 0:16, runda 1

Karta wstepna (godzina 1:00 czasu polskiego):
185 lbs: Josh Samman pokonał Caio Magalhaesa przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:52, runda 1
135 lbs: Jerrod Sanders pokonał Russella Doane’a przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Trevor Smith pokonał Dana Millera przez jednogłośną decyzję
170 lbs: George Sullivan pokonał Dominica Watersa przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (UFC Fight Pass, godzina 0:30 czasu polskiego):
125 lbs: Willie Gates pokonał Darrella Montague przez TKO (ciosy) 1:36, runda 1

Maximo Blanco vs. Mike de la Torre
Walka trwała tylko 16 sekund, piórkowi od razu przystąpili do lokowania mocnych ciosów na ciele przeciwnika, po jednym z mocnych prostych de la Torre wylądował na deskach i błyskawicznie przeszedł do próby obalenia rywala jednak przeszkodził mu w tym sędzia pojedynku Yves Lavigne obwieszczający zwycięstwo Blanco.

Michelle Waterson vs. Angela Magana
Starsza z Amerykanek rozpoczęła walkę od zepchnięcia rywalki na siatkę i zadania kilku ciosów ale to Michelle chwilę później zdobyła obalenie i znalazła się w półgardzie. Maganie udało się odzyskać gardę i spróbować dźwigni na ramię jednak The Karate Hottie zdołała się wybronić. Niedługo później Waterson zdobyła kolejne sprowadzenie, po którym błyskawicznie zajęła dosiad. W drugiej odsłonie mogliśmy zobaczyć nieco więcej stójkowych wymian, w których przeważała szybsza Michelle. Angeli udało się przechwycić jedno z kopnięć rywalki i obalić jednak sekundy później 31-latka musiała bronić się przed próbą balachy z gardy a następnie przed ciosami z dosiadu. Ostatnie 5 minut to dalszy ciąg zdecydowanej przewagi młodszej z Amerykanem, Waterson obaliła przeciwniczkę rzutem zza pleców, chwilę później wpięła się zza plecy i duszeniem zmusiła Maganę do klepania.

Jorge Masvidal vs. Cezar Ferreira
Początkowo w walce przeważał silniejszy Brazylijczyk, Cezar był w stanie obalać Masvidala i spychać go na siatkę. Koniec walki przyszedł w ostatniej minucie pierwszej odsłony kiedy to stojący plecami do siatki Jorge dwoma potężnymi łokciami wstrząsnął Ferreirą i dokończył dzieło ciosami w parterze.

Michael Graves vs. Vicente Luque
Zapasy Michaela Gravesa wygrały z Vicente Luquem – tak w skrócie można opisać pierwszą walkę zawodników American Top Team i Blackzilians. W samej pierwszej rundzie Michael 3-krotnie obalał rywala a dodatkowo trafiał mocnymi, pojedynczymi uderzeniami i kopnięciami. Vicente doszedł do głosu dopiero w III odsłonie kiedy przez dłuższy czas próbował zapiąć anakondę po tym jak wybronił się przed próbą sprowadzenia ze strony Gravesa.

Hayder Hassan vs. Kamaru Usman
Hassan nie mógł poradzić sobie z mocnymi zapasami zawodnika z teamu Blackzilians. Gdy tylko walka wracała do stójki Kamaru notował kolejne obalenie. Koniec walki nastąpił w II rundzie gdy Usman zapiął duszenie trójkątne rękami, które zmusiło Haydera do klepania. Usman zostaje zwycięzcą klubowego TUF-a i zgarnia 300 000 dolarów nagrody.

Jake Ellenberger vs. Stephen Thompson
Wonderboy kontrolował walkę w stójce raz po raz mocnymi ciosami trafiając Ellenbergera. Jake zdołał zaskoczyć Stephena krótkim ciosem i posłać go na deski ale Thompson przetrwał trudne chwile. Nieco później Jake próbował obalić rywala i został znakomicie skontrowany mając Stephena za plecami. Decydujący wpływ na wynik walki miały dwie obrotówki, którymi Wonderboy trafił przeciwnika, po pierwszej wstrząśnięty Jake zdołał wrócić do gry ale po kolejnej musiał interweniować sędzia kończąc pojedynek w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *